Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

PRZED NAMI WYNIKOWY TYDZEŃ NA GPW

ZYSK GPW

W tym tygodniu czeka nas seria wyników ważnych giełdowych spółek m.in Orlen, Pzu czy allegro. Poznamy też sporo danych makroekonomicznych z Polski i ze świata.

To będzie intensywny tydzień zwłaszcza dla inwestorów na GPW. Swoje wyniki opublikuje dzisiaj Comarch, TS Games, a urteste przejdzie z new connect na rynek główny. Prezes Urteste będzie dzisiaj naszym gościem po godzinei 12:00. Dzisiaj także dowiemy się jaka jest inflacja PPI w Polsce.

We wtorek poznamy raport Unimotu za pierwszy kwartał, a także dane o produkcji budowlano montażowej i sprzedaży detalicznej. W środę będzie odczyt koniunktury konsumenckiej i raport kwartalny Bogdanki i Asseco Poland (w czwartek o 8:15 gościem na antenie BIZNES24 będzie Karolina Rzońca-Bajorek, wiceprezes ds. finansowych Asseco Poland). W czwartek wyniki zaraportują Allegro, Orlen, Grupa Pracuj i Ciech.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET

Poznamy też wskaźniki bezrobocia rejestrowanego za kwiecień i BAEL za I kw. w Piątek sporo danych zza oceanu, a w Polsce wyniki opublikują GTC, PKP Cargo i Amica.

„Trzeba być przygotowanym na to, że większość kwietniowych wskaźników jak produkcja przemysłu, sprzedaż detaliczna, zatrudnienie i płace zanotuje pogorszenie rocznych dynamik. W części będzie za to odpowiadał efekt wysokiej bazy (w kwietniu 2022 przemysł nadal był rozpędzony, rynek pracy rozgrzany, handel detaliczny zyskał dodatkowy impuls ze strony napływających migrantów) oraz mniejsza liczba dni roboczych niż przed rokiem” – oceniają w zapowiedzi tygodnia ekonomiści Santandera.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WYNIKI

Walne zgromadzenie Unimotu zdecydowało o wypłacie PRAWIE 33 mln zł z zysku za ubiegły rok na dywidendę, co daje 4 zł na akcję.

FIRMA

KGHM podjął uchwałę w sprawie emisji na rynku polskim obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł, w ramach programu emisji obligacji...

WYNIKI

Walne zgromadzenie CD Projektu zdecydowało o przeznaczeniu prawie 100 mln zł z zysku netto za ubiegły rok na wypłatę dywidendy, co daje 1 zł...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak kształtuje się inflacja CPI oraz bazowa i czy mamy jeszcze dezinflację, oraz jaka będzie inflacja pod koniec roku, rozmawiał Marcin Dobrowolski...