Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

PRZED NAMI WYNIKOWY TYDZEŃ NA GPW

ZYSK GPW

W tym tygodniu czeka nas seria wyników ważnych giełdowych spółek m.in Orlen, Pzu czy allegro. Poznamy też sporo danych makroekonomicznych z Polski i ze świata.

To będzie intensywny tydzień zwłaszcza dla inwestorów na GPW. Swoje wyniki opublikuje dzisiaj Comarch, TS Games, a urteste przejdzie z new connect na rynek główny. Prezes Urteste będzie dzisiaj naszym gościem po godzinei 12:00. Dzisiaj także dowiemy się jaka jest inflacja PPI w Polsce.

We wtorek poznamy raport Unimotu za pierwszy kwartał, a także dane o produkcji budowlano montażowej i sprzedaży detalicznej. W środę będzie odczyt koniunktury konsumenckiej i raport kwartalny Bogdanki i Asseco Poland (w czwartek o 8:15 gościem na antenie BIZNES24 będzie Karolina Rzońca-Bajorek, wiceprezes ds. finansowych Asseco Poland). W czwartek wyniki zaraportują Allegro, Orlen, Grupa Pracuj i Ciech.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET

Poznamy też wskaźniki bezrobocia rejestrowanego za kwiecień i BAEL za I kw. w Piątek sporo danych zza oceanu, a w Polsce wyniki opublikują GTC, PKP Cargo i Amica.

“Trzeba być przygotowanym na to, że większość kwietniowych wskaźników jak produkcja przemysłu, sprzedaż detaliczna, zatrudnienie i płace zanotuje pogorszenie rocznych dynamik. W części będzie za to odpowiadał efekt wysokiej bazy (w kwietniu 2022 przemysł nadal był rozpędzony, rynek pracy rozgrzany, handel detaliczny zyskał dodatkowy impuls ze strony napływających migrantów) oraz mniejsza liczba dni roboczych niż przed rokiem” – oceniają w zapowiedzi tygodnia ekonomiści Santandera.

PRZED NAMI WYNIKOWY TYDZEŃ NA GPW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d