Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PRZECENY MERCATORA CIĄG DALSZY

Tylko kilka godzin trwało odreagowanie wczorajszego 23-procentowego spadku na akcjach producenta rękawic ochronnych, firmy Mercator Medical.
Po chwilowym 2-procentowym odbiciu kurs akcji Mercatora spadł o 8 proc.

PRZECENY MERCATORA CIĄG DALSZY

Po wczorajszej przecenie spowodowanej słabymi wynikami za 3 kwartał, zarząd Mercatora zwołał dzisiaj specjalną konferencję by uspokoić inwestorów. Jednak niewiele to pomogło.
Jak powiedział Wiesław Żyznowski, prezes Mercatora „zawsze mówiliśmy że hossa na rynku rękawic z 2020 r. będzie się wygaszać. Oczywiście nikt nie wie, w którym kwartale to się zacznie. Być może zaczęło się o miesiąc-dwa wcześniej niż myśleliśmy.”
Po konferencji kurs Mercatora spadł do 107 zł – najniższego poziomu od lipca 2020 roku. Dla przypomnienia przed rokiem akcje Mercatora były wyceniane na 770 zł.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...

GPW

Tak czerwono w WIG20 nie było od dawna – we wtorek kilkanaście minut przed jedenastą niemal wszystkie spółki największego indeksu warszawskiej giełdy traciły wobec...