Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

PRZECENA AKCJI ALIBABY

PRZECENA AKCJI ALIBABY

Akcje chińskiego giganta technologicznego Alibaba straciły dziś prawie 3% po tym, jak firma oznajmiła, że odchodzący dyrektor generalny Daniel Zhang ustąpi również ze stanowiska dyrektora generalnego jej działalności w chmurze.

Posunięcie to następuje kilka miesięcy po tym, jak Alibaba ogłosił w czerwcu, że Zhang odchodzi ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego Alibaba Group, aby skoncentrować się na jednostce zajmującej się analityką chmurową.

CZYTAJ TEŻ: WYŻSZE CENY ZA PRZEJAZD A2

Eddie Wu, który od września miał przejąć od Zhanga stanowisko dyrektora generalnego Alibaba Group, będzie teraz tymczasowo także prezesem generalnym chmurowej dywizji Alibaba.

Przypomnijmy, że w maju Alibaba, którego rynkowa wartość wynosi ponad 230 mld dol. ogłosił plany wydzielenia swojego biznesu chmurowego jako odrębnej spółki notowanej na giełdzie.

Alibaba to największa firma e-commerce w Azji. Częścią grupy jest znany też w Polsce AliExpress, z którego korzysta 5 milionów polskich użytkowników.

PRZECENA AKCJI ALIBABY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: