Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

PROVIDENT MA ODDAĆ CZĘŚĆ PIENIĘDZY. SPRAWDŹ, CZY TOBIE TEŻ

UOKiK każe Providentowi zwrócić część pieniędzy wpłaconych przez klientów. Urząd uznał, że Provident nieprawidłowo rozliczał koszty pożyczek spłaconych przed terminem.

Tomasz ChróUOKIK ŚCIGA FIRMYstny, prezes UOKiK
Tomasz Chróstny, prezes UOKiK / FOT.: UOKIK

Chodzi o sytuację, w której ktoś pożyczył pieniądze od Providenta np. na miesiąc – ale zwrócił je wcześniej, np. po dwóch tygodniach., W takiej sytuacji każdy bank, czy firma pożyczkowa powinna oddać klientowi połowę prowizji, czy jakiejkolwiek innej opłaty od której uzależnione było udzielenie pożyczki. Taki obowiązek wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprzed dwóch lat.

Ale zdaniem UOKiKu Provident ze kwoty rozliczanej do zwrotu wyłączał prowizję i opłatę przygotowawczą – przez co klienci odzyskiwali w przypadku wcześniejszej spłaty znacznie miej pieniędzy, niż im się należało. Niestety pieniądze nie wrócą do klientów automatycznie. Trzeba złożyć reklamację – tyle, że Provident został zobowiązany do wysłania do wszystkich nieprawidłowo rozliczonych klientów informację o prawie do reklamacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ważnym dla frankowiczów wyroku sądu rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z mecenas Anną Wolną-Sroką z kancelarii Czabański Wolna-Sroka.

POLSKA

Mija dokładnie rok, od kiedy nałożono na Polskę kary za niewykonanie postanowienia TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sędziów. Licznik cały czas bije – wysokość...

POLSKA

Dziś "Rzeczpospolita", a w niedzielę Financial Times poinformowały, że Bruksela wstrzymuje finansowanie dla Polski. Chodzi o 75 miliardów euro (ponad 360 miliardów złotych po...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że TSUE zajmie się polskimi kredytami we frankach rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Anną Wolną-Sroką z kancelarii Czabański Wolny-Sroka.

%d bloggers like this: