Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

NOWE SANKCJE DLA ROSJI I GAZ DLA RESZTY. BIDEN PRZYLATUJE DO EUROPY

Z sankcjami na Rosję – kolejnymi, oraz gazem dla reszty prezydent USA Joe Biden przylatuje dziś do Europy.

Joe Biden
Źródło: Twitter

Biden w ciągu jednego dnia weźmie udział w nadzwyczajnym szczycie NATO, spotkaniu grupy G7 i spotkaniu z Radą Europejską (przywódcy państw UE). Finałem tego dyplomatycznego maratonu ma być zestaw nowych sankcji i ogłoszenie wspólnych środków, które mają zapobiegać omijaniu postawionych Rosji ograniczeń.

CZYTAJ TEŻ: ILE GOTÓWKI POLACY WYJĘLI Z BANKOMATÓW W LUTYM? NBP: W PANDEMII BYŁO GORZEJ

Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA zapowiedział, że w Joe Biden i przywódcy Unii ogłoszą nową wspólną inicjatywę, która ma zmniejszyć zależność Europy od rosyjskiego gazu i ropy. Dziś państwa Unii kupują codziennie paliwa od Rosji za 600 – 700 milionów euro. Paradoksalnie – im ostrzejszy jest kryzys wywołany przez Rosję najazdem na Ukrainę – tym do Rosji płynie szersza rzeka dolarów, bo gaz i ropa stają się droższe.

CZYTAJ TEŻ: NBP ODBLOKOWUJE WYMIANĘ HRYWIEN NA ZŁOTE. ALE NIE WSZYSTKICH

Biden będzie też zapewne naciskał na przywódców Unii, żeby przyjęli równie twarde jak USA stanowisko wobec Chin, które Stany Zjednoczone podejrzewają o zamiary dostarczania Rosji nowoczesnej broni, w tym brakującej rosyjskiej armii dronów. Amerykanie liczą zapewne, że uda im się nakłonić Niemcy do porzucenia bardzo miękkiej polityki wobec Chin, która w przypadku Rosji przyczyniła się do trwającej agresji.

W piątek prezydent USA przyleci do Warszawy.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWE SANKCJE DLA ROSJI I GAZ DLA RESZTY. BIDEN PRZYLATUJE DO EUROPY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

LPP definitywnie wycofuje się z Rosji. Zarząd największej rodzimej odzieżowej spółki podjął decyzję o sprzedaży należącej do grupy zarejestrowanej w Rosji spółki RE Trading...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje...

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

%d bloggers like this: