Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

BIZNES I POLITYKA

NOWE SANKCJE DLA ROSJI I GAZ DLA RESZTY. BIDEN PRZYLATUJE DO EUROPY

Z sankcjami na Rosję – kolejnymi, oraz gazem dla reszty prezydent USA Joe Biden przylatuje dziś do Europy.

Joe Biden
Źródło: Twitter

Biden w ciągu jednego dnia weźmie udział w nadzwyczajnym szczycie NATO, spotkaniu grupy G7 i spotkaniu z Radą Europejską (przywódcy państw UE). Finałem tego dyplomatycznego maratonu ma być zestaw nowych sankcji i ogłoszenie wspólnych środków, które mają zapobiegać omijaniu postawionych Rosji ograniczeń.

CZYTAJ TEŻ: ILE GOTÓWKI POLACY WYJĘLI Z BANKOMATÓW W LUTYM? NBP: W PANDEMII BYŁO GORZEJ

Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA zapowiedział, że w Joe Biden i przywódcy Unii ogłoszą nową wspólną inicjatywę, która ma zmniejszyć zależność Europy od rosyjskiego gazu i ropy. Dziś państwa Unii kupują codziennie paliwa od Rosji za 600 – 700 milionów euro. Paradoksalnie – im ostrzejszy jest kryzys wywołany przez Rosję najazdem na Ukrainę – tym do Rosji płynie szersza rzeka dolarów, bo gaz i ropa stają się droższe.

CZYTAJ TEŻ: NBP ODBLOKOWUJE WYMIANĘ HRYWIEN NA ZŁOTE. ALE NIE WSZYSTKICH

Biden będzie też zapewne naciskał na przywódców Unii, żeby przyjęli równie twarde jak USA stanowisko wobec Chin, które Stany Zjednoczone podejrzewają o zamiary dostarczania Rosji nowoczesnej broni, w tym brakującej rosyjskiej armii dronów. Amerykanie liczą zapewne, że uda im się nakłonić Niemcy do porzucenia bardzo miękkiej polityki wobec Chin, która w przypadku Rosji przyczyniła się do trwającej agresji.

W piątek prezydent USA przyleci do Warszawy.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWE SANKCJE DLA ROSJI I GAZ DLA RESZTY. BIDEN PRZYLATUJE DO EUROPY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

BIZNES I POLITYKA

Trump oskarżony o wyłudzenie kredytów. Były prezydent USA Donald Trump, jego firma i troje dzieci zostali oskarżeni w środę przez prokurator Nowy Jork o...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: