Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

PROKURATURA CZEKA NA POWRÓT GIERTYCHA

PROKURATURA CZEKA NA POWRÓT GIERTYCHA

Roman Giertych, który startuje w wyborach do Sejmu zapowiada, że przyleci ze słonecznych Włoch do Polski by prowadzić kampanię wyborczą. Prokuratura nie może się doczekać kiedy mecenas wyląduje na polskiej ziemi. Śledczy mają dla niego prezent. Nowe zarzuty w sprawie Polnordu.

PROKURATURA CZEKA NA POWRÓT GIERTYCHA

Rzecznik Prokuratora Regionalnego w Lublinie powiedział dziś, że zostało już wydane postanowienie o zmianie wcześniejszych zarzutów, które miał usłyszeć Roman Giertych. A to wymaga ogłoszenie zarzutów podejrzanemu. Nowe postanowienie zakłada modyfikację trzech wcześniejszych zarzutów.
Prokuratura nie chce ujawnić jednak ich treści.


Historia śledztwa w którym prokuratura chce przesłuchać i przedstawić zarzuty Giertychowi przypomina zabawę w chowanego.

Giertych był jedną z 12 osób zatrzymanych w połowie października 2020 roku w związku ze śledztwem dotyczącym wyprowadzenia i przywłaszczenia łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Zatrzymanym w sprawie przedstawiono zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy.

Giertychowi zarzutów prokuratura nie przedstawiła. Mecenas w chwili zatrzymania zemdlał a później trafił do szpitala. Następnie prokuratura poniosła kilka spektakularnych klęsk.


Najpierw sąd uchylił decyzję o 5 mln zł poręczenia. Później taki sam los spotkał postanowienie o zatrzymaniu. Na końcu poznański sąd uznał, że zebrany materiał dowodowy nie uprawdopodabnia w dużym stopniu, iż podejrzani dopuścili się zarzucanych im czynów.

Po akcji z CBA Giertych wyjechał do Włoch. Prokuratura chciała wysłać za nim międzynarodowy list gończy. Ale i tę sprawę przegrała przed sądem, który nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie mecenasa.
O nowych doniesieniach w tej sprawie jako pierwszy informacje podał w środę portal Onet.pl.

PROKURATURA CZEKA NA POWRÓT GIERTYCHA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: