Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

PROKURATURA CZEKA NA POWRÓT GIERTYCHA

PROKURATURA CZEKA NA POWRÓT GIERTYCHA

Roman Giertych, który startuje w wyborach do Sejmu zapowiada, że przyleci ze słonecznych Włoch do Polski by prowadzić kampanię wyborczą. Prokuratura nie może się doczekać kiedy mecenas wyląduje na polskiej ziemi. Śledczy mają dla niego prezent. Nowe zarzuty w sprawie Polnordu.

PROKURATURA CZEKA NA POWRÓT GIERTYCHA

Rzecznik Prokuratora Regionalnego w Lublinie powiedział dziś, że zostało już wydane postanowienie o zmianie wcześniejszych zarzutów, które miał usłyszeć Roman Giertych. A to wymaga ogłoszenie zarzutów podejrzanemu. Nowe postanowienie zakłada modyfikację trzech wcześniejszych zarzutów.
Prokuratura nie chce ujawnić jednak ich treści.


Historia śledztwa w którym prokuratura chce przesłuchać i przedstawić zarzuty Giertychowi przypomina zabawę w chowanego.

Giertych był jedną z 12 osób zatrzymanych w połowie października 2020 roku w związku ze śledztwem dotyczącym wyprowadzenia i przywłaszczenia łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Zatrzymanym w sprawie przedstawiono zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy.

Giertychowi zarzutów prokuratura nie przedstawiła. Mecenas w chwili zatrzymania zemdlał a później trafił do szpitala. Następnie prokuratura poniosła kilka spektakularnych klęsk.


Najpierw sąd uchylił decyzję o 5 mln zł poręczenia. Później taki sam los spotkał postanowienie o zatrzymaniu. Na końcu poznański sąd uznał, że zebrany materiał dowodowy nie uprawdopodabnia w dużym stopniu, iż podejrzani dopuścili się zarzucanych im czynów.

Po akcji z CBA Giertych wyjechał do Włoch. Prokuratura chciała wysłać za nim międzynarodowy list gończy. Ale i tę sprawę przegrała przed sądem, który nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie mecenasa.
O nowych doniesieniach w tej sprawie jako pierwszy informacje podał w środę portal Onet.pl.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.