Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

PROJEKT WSPARCIA KREDYTOBIORCÓW „NA DNIACH”

Rządowi urzędnicy obiecują, że projekt ustawy o pomocy dla kredytobiorców jest już na ukończeniu. Takie słowa szefa Rządowego Centrum Analiz cytuje dziś m.in. Dziennik Gazeta Prawna.

PROJEKT WSPARCIA KREDYTOBIORCÓW "NA DNIACH"
FOT.: Sevenstorm, Juha Szimrus / Pexels

Według Norberta Maliszewskiego projekt powinien być gotowy w ciągu kilku dni. Wcześniej wiceminister rozwoju i technologii zapowiadał, że rząd chce przeprowadzić ustawę przez parlament do końca czerwca – żeby mogły wejść w życie w wakacje.

Co w ustawie o wsparciu kredytobiorców

Słowo „wakacje” jest tu jednym z czterech kluczowych, bo zgodnie z zapowiedzią premiera sprzed tygodnia – wakacje kredytowe, czyli możliwość odłożenia spłaty kredytu na trzy miesięcy – to pierwsze z rozwiązań, które mają zostać udostępnione kredytobiorcom mającym problem ze spłatą rat. Drugim ma być dofinansowanie spłaty kredytu – maksymalnie 2 tys. zł miesięcznie przez maksymalnie 3 lata. Trzeci to zastąpienie WIBORu stawką rynkową opartą o bardziej przejrzyste transakcje na rynku międzybankowym. A czwartym – fundusz płynnościowy dla banków.


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PROJEKT WSPARCIA KREDYTOBIORCÓW "NA DNIACH"
PROJEKT WSPARCIA KREDYTOBIORCÓW "NA DNIACH"

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Podwyżki stóp procentowych zaczynają działać. W kwietniu Polacy spłacili więcej kredytów, niż zaciągnęli nowych - wynika z opublikowanych dziś przez NBP danych o podaży...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Będzie trudniej o kredyty dla gospodarstw domowych - wynika z ankiety Narodowego Banku Polskiego wśród bankowców. Argumentem dla zaostrzania polityki jest podnoszenie stóp procentowych...

POLSKA

W I kwartale tego roku banki przewidują mniej kredytów mieszkaniowych - to między innymi wynika z opublikowanej ankiety NBP.

PODATKI

Rząd planuje kolejne zmiany w Polskim Ładzie - zaplanowano prace nad nowymi projektami.

%d bloggers like this: