Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

PROJEKT PRZEPISÓW O PRACY ZDALNEJ W KONSULTACJACH

Projekt ustawy o zasadach pracy zdalnej trafił do konsultacji. Resort rozwoju planuje, by przepisy zaczęły obowiązywać po trzech miesiącach od ogłoszenia zakończenia pandemii.

Projekt ustawy zakłada, że pracownik będzie mógł wykonywać pracę zdalną częściowo lub w całości w miejscu, które wskaże pracownik, i w porozumieniu z pracodawcą. Do wykonywania pracy zdalnej konieczne jest użycie tzw. środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.
Przepisy zakładają też m.in. że to pracodawca ma udostępnić pracownikowi sprzęt i materiały konieczne do wykonania pracy. Także na pracodawcy będzie ciążył obowiązek pokrycia kosztów związanych bezpośrednio z wykonaniem zleconej pracy poza firmą- to np. koszty zużytej energii elektrycznej czy dostępu do internetu.

EY: 53% pracowników chce elastycznych warunków zatrudnienia

A z najnowszego badania EY widać, że Polacy polubili pracę zdalną. Tylko co piąty badany zadeklarował, że chciałby wrócić na stałe do pracy w biurze po zakończeniu pandemii a co czwarty chciałby pracować hybrydowo.

Elastyczne warunki pracy stały się dla pracowników kluczowe w wyborze pracodawcy. Ponad połowa pytanych potwierdziła w badaniu EY „Work Reimagined Employee Survey „, że rozważy odejście z pracy jeśli pracodawca nie zgodzi się na elastyczne warunki zatrudnienia.
Miejsce pracy w tej chwili jest ważną przesłanką dla prawie 90 procent pytanych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Pracodawcy chcą wiedzieć, kto z ich pracowników jest zaszczepiony przeciwko COVID. Tymczasem projekt ustawy, która trafił do Sejmu, nie zawiera takiego zapisu. To najprostsza...

FIRMA

W I kwartale na pracy zdalnej przebywało 14,7 proc. pracujących - podał Główny Urząd Statystyczny.

FIRMA

Przewoźnicy drogowi alarmują - Ministerstwo Finansów wprowadziło nas w błąd. Tydzień temu miała ruszyć rejestracja do systemu e-Toll za pośrednictwem kart flotowych, a do...

INNOWACJE

Bank Pekao wspólnie z Huge Tech uruchomił nabór dla startupów i spółek technologicznych do akceleratora IDEA Global.