Projekt ustawy zakłada, że pracownik będzie mógł wykonywać pracę zdalną częściowo lub w całości w miejscu, które wskaże pracownik, i w porozumieniu z pracodawcą. Do wykonywania pracy zdalnej konieczne jest użycie tzw. środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.
Przepisy zakładają też m.in. że to pracodawca ma udostępnić pracownikowi sprzęt i materiały konieczne do wykonania pracy. Także na pracodawcy będzie ciążył obowiązek pokrycia kosztów związanych bezpośrednio z wykonaniem zleconej pracy poza firmą- to np. koszty zużytej energii elektrycznej czy dostępu do internetu.
EY: 53% pracowników chce elastycznych warunków zatrudnienia
A z najnowszego badania EY widać, że Polacy polubili pracę zdalną. Tylko co piąty badany zadeklarował, że chciałby wrócić na stałe do pracy w biurze po zakończeniu pandemii a co czwarty chciałby pracować hybrydowo.
Elastyczne warunki pracy stały się dla pracowników kluczowe w wyborze pracodawcy. Ponad połowa pytanych potwierdziła w badaniu EY „Work Reimagined Employee Survey „, że rozważy odejście z pracy jeśli pracodawca nie zgodzi się na elastyczne warunki zatrudnienia.
Miejsce pracy w tej chwili jest ważną przesłanką dla prawie 90 procent pytanych.
Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!
Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24
Tylko 36 groszy dziennie za dostęp przez www i 72 grosze dziennie za dostęp do aplikacji i VOD (przy rocznym abonamencie)
Sprawdź na BIZNES24.TV