Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

PROJEKT PRZEPISÓW O PRACY ZDALNEJ W KONSULTACJACH

Projekt ustawy o zasadach pracy zdalnej trafił do konsultacji. Resort rozwoju planuje, by przepisy zaczęły obowiązywać po trzech miesiącach od ogłoszenia zakończenia pandemii.

Projekt ustawy zakłada, że pracownik będzie mógł wykonywać pracę zdalną częściowo lub w całości w miejscu, które wskaże pracownik, i w porozumieniu z pracodawcą. Do wykonywania pracy zdalnej konieczne jest użycie tzw. środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.
Przepisy zakładają też m.in. że to pracodawca ma udostępnić pracownikowi sprzęt i materiały konieczne do wykonania pracy. Także na pracodawcy będzie ciążył obowiązek pokrycia kosztów związanych bezpośrednio z wykonaniem zleconej pracy poza firmą- to np. koszty zużytej energii elektrycznej czy dostępu do internetu.

EY: 53% pracowników chce elastycznych warunków zatrudnienia

A z najnowszego badania EY widać, że Polacy polubili pracę zdalną. Tylko co piąty badany zadeklarował, że chciałby wrócić na stałe do pracy w biurze po zakończeniu pandemii a co czwarty chciałby pracować hybrydowo.

Elastyczne warunki pracy stały się dla pracowników kluczowe w wyborze pracodawcy. Ponad połowa pytanych potwierdziła w badaniu EY „Work Reimagined Employee Survey „, że rozważy odejście z pracy jeśli pracodawca nie zgodzi się na elastyczne warunki zatrudnienia.
Miejsce pracy w tej chwili jest ważną przesłanką dla prawie 90 procent pytanych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.