Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

PROJEKT PRZEPISÓW O PRACY ZDALNEJ W KONSULTACJACH

Projekt ustawy o zasadach pracy zdalnej trafił do konsultacji. Resort rozwoju planuje, by przepisy zaczęły obowiązywać po trzech miesiącach od ogłoszenia zakończenia pandemii.

PROJEKT PRZEPISÓW O PRACY ZDALNEJ W KONSULTACJACH
FOT.: Christin Hume / Unsplash

Projekt ustawy zakłada, że pracownik będzie mógł wykonywać pracę zdalną częściowo lub w całości w miejscu, które wskaże pracownik, i w porozumieniu z pracodawcą. Do wykonywania pracy zdalnej konieczne jest użycie tzw. środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

Przepisy zakładają też m.in. że to pracodawca ma udostępnić pracownikowi sprzęt i materiały konieczne do wykonania pracy. Także na pracodawcy będzie ciążył obowiązek pokrycia kosztów związanych bezpośrednio z wykonaniem zleconej pracy poza firmą- to np. koszty zużytej energii elektrycznej czy dostępu do internetu.

EY: 53% pracowników chce elastycznych warunków zatrudnienia

A z najnowszego badania EY widać, że Polacy polubili pracę zdalną. Tylko co piąty badany zadeklarował, że chciałby wrócić na stałe do pracy w biurze po zakończeniu pandemii a co czwarty chciałby pracować hybrydowo.

Elastyczne warunki pracy stały się dla pracowników kluczowe w wyborze pracodawcy. Ponad połowa pytanych potwierdziła w badaniu EY „Work Reimagined Employee Survey „, że rozważy odejście z pracy jeśli pracodawca nie zgodzi się na elastyczne warunki zatrudnienia.
Miejsce pracy w tej chwili jest ważną przesłanką dla prawie 90 procent pytanych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PROJEKT PRZEPISÓW O PRACY ZDALNEJ W KONSULTACJACH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Za rok faktury pod ścisłą kontrolą rządu. Będzie je można wystawiać wyłącznie elektronicznie - w systemie stworzonym przez Ministerstwo Finansów.

FIRMA

O nowej ustawie o fundacjach rodzinnych rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z mecenasem Piotrem Grabowskim z Kancelarii Grabowski i Wspólnicy, ekspertem prawa firm rodzinnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wzroście wynagrodzeń w październiku rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Żydkiem z Randstad Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O cenach żywności rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Marianem Owerko, prezesem i założycielem Bakallandu.

%d bloggers like this: