Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

PROJEKT BUDŻETU W PRZYSZŁYM TYGODNIU

Andrzej Domański, nowy Minister Finansów zapowiedział, że w przyszłym tygodniu rząd zaprezentuje projekt budżetu na 2024 rok.

FISKUS ZABLOKUJE KONTO
FOT.: BIZNES24

Według jego słów deficyt budżetowy ma być inny od tego, który zaproponował gabinet Mateusza Morawieckiego.
Domański zapowiedział, że część wydatków zaproponowana i wpisana przez poprzednią ekipę rządową wymaga weryfikacji.

Według ustawy budżetowej przyjętej w sierpniu przez rząd Mateusza Morawieckiego deficyt miał wynieść blisko 165 mld zł. To rekordowa kwota na przestrzeni ostatnich lat.

Ówczesny rząd tłumaczył, że jest to efekt zwiększonych wydatków na finansowanie armii, programy socjalne oraz ochronę zdrowia.

Ustawa budżetowa to jedna z najbardziej pilnych spraw, którą musi zająć się rząd Donalda Tuska.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...