Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

PROF. ŁUKASZ HARDT: BĘDĘ GŁOSOWAŁ WE WRZEŚNIU ZA PODWYŻKĄ STOPY PROCENTOWEJ O 15 PUNKTÓW BAZOWYCH

Czy już w tym miesiącu stopy procentowe w Polsce wzrosną? Członkowie Rady Polityki Pieniężnej spotkają się za tydzień w środę. A mają co analizować. Wskaźnik inflacji jest najwyższy od 20 lat.
Wczoraj w BIZNES24 prof. Eugeniusz Gatnar potwierdził, że będzie wnioskował za podniesieniem stóp o 15 pb. Za podwyżką jest także prof. Łukasz Hardt, który w wywiadzie dla ISB News powiedział, że spełnione zostały wszystkie warunki do rozpoczęcia w Polsce ostrożnej normalizacji polityki pieniężnej poprzez podwyżkę stopy referencyjnej o 15 pb.

PROF. ŁUKASZ HARDT: BĘDĘ GŁOSOWAŁ WE WRZEŚNIU ZA PODWYŻKĄ STOPY PROCENTOWEJ O 15 PUNKTÓW BAZOWYCH

„Na posiedzeniu wrześniowym będę głosował za podwyżką stopy procentowej. Optymalna w tym momencie jest sygnalna reakcja i podwyżka stopy procentowej o 15pb – to podtrzymuję i taki wniosek będę popierał na najbliższym posiedzeniu” powiedział profesor Łukasz Hardt.

Zdaniem członka RPP brak reakcji Rady i wstrzymywanie się z podniesieniem stóp procentowych teraz będzie skutkowało większą presją w przyszłości.

„Im dłużej Rada nie będzie reagowała, tym ryzyka będą coraz większe. Również ryzyko coraz większej reakcji po stronie polityki pieniężnej w przyszłości. Lepszą sytuacją jest reakcja wcześniejsza i łagodniejsza” – tłumaczył w wywiadzie dla ISB News członek RPP.

Jego zdaniem gospodarka odbudowuje się i nawet nadchodząca czwarta fala pandemii a wraz z nią ryzyko obostrzeń, będą miały mniejszy niż wcześniej wpływ na gospodarkę.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PROF. ŁUKASZ HARDT: BĘDĘ GŁOSOWAŁ WE WRZEŚNIU ZA PODWYŻKĄ STOPY PROCENTOWEJ O 15 PUNKTÓW BAZOWYCH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Już dzisiaj decyzja FED w sprawie stóp procentowych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Budowlance grozi spowolnienie. O aktualnej sytuacji w produkcji budowlano-montażowej rozmawiał dziś Roman Młodkowski z BIZNES24 z Szymonem Jungiewiczem z zespołu analiz w PMR.

UE

Ujemne stopy procentowe w strefie euro przechodzą do historii. Europejski Bank Centralny zaskoczył nie samą podwyżką, a jej skalą – bo podniósł stopy procentowe...

BIZNES I POLITYKA

Draghi rezygnuje w dniu historycznego posiedzenia EBC. Premier Włoch ma dziś złożyć drugą w ciągu zaledwie dwóch tygodni dymisję. W tym samym dniu EBC...

%d bloggers like this: