Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

PRODUKCJA W POLSCE (WRESZCIE) ODBIŁA

Kwiecień przyniósł mocne odbicie w polskim przemyśle. Roczna dynamika wzrostu produkcji przemysłowej okazała się największa od września 2022 r.

PRODUKCJA W POLSCE (WRESZCIE) ODBIŁA

Produkcja przemysłowa w kwietniu 2024 r. wzrosła o 7,9 proc. rdr, po tym jak w marcu odnotowaliśmy roczny spadek produkcji o 5,6 proc. – podał dzisiaj Główny Urząd Statystyczny. Rynek spodziewał się odbicia ale na poziomie 6 proc. Wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 31 spośród 34 działów przemysłu – największy w produkcji dóbr konsumpcyjnych trwałych – o 12,9 proc. rok do roku.

Jak zauważają ekonomiści mBanku ożywienie powoli postępuje a wynik marcowy to raczej wypadek przy pracy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.