Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

PRODUKCJA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO +11.2% R/R

W I pierwszym kwartale tego roku produkcja przemysłu motoryzacyjnego wzrosła o ponad 11% więcej niż przed rokiem i sięgnęła 48.5 mld złotych – wynika z raportu firmy AutomotiveSuppliers.pl.

PRODUKCJA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO +11.2% R/R

Większość przychodów generują firmy produkujące części i akcesoria motoryzacyjne. Zatrudnienie w fabrykach na koniec pierwszego kwartału spadło o ponad 4% rok do roku i zdaniem ekspertów Automotive suppliers zwolnienie nie powinny być kontynuowane.

Z raportu wynika też, że głównym zagranicznym partnerem handlowym Polski są nadal Niemcy. Eksport na ten rynek wzrósł o blisko 16% w porównaniu z ubiegłym rokiem. To zasługa przede wszystkim gwałtownego wzrostu eksportu akumulatorów litowo-jonowych – aż o 722%. Najważniejszą grupą eksportową polskiego przemysłu motoryzacyjnego są części i akcesoria. W minionym kwartale na rynki zagraniczne trafiły komponenty, których wartość przekroczyła 3,2 mld euro.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PRODUKCJA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO +11.2% R/R

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Dane z czerwca - przemysł w Niemczech nadal na minusie.

UE

Po negocjacjach, ministrowie środowiska z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej zatwierdzili ostatecznie zakaz sprzedaży nowych pojazdów z silnikami spalinowymi. Branża automotive jest jednak pełna...

POLSKA

Według GUS, produkcja przemysłowa w maju wzrosła 15% rok do roku- to jednak pokazuje lekkie hamowanie polskiego przemysłu.

BIZNES I POLITYKA

W maju produkcja przemysłowa w Japonii wyniosła -4.9% w ujęciu rocznym.

%d bloggers like this: