Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

PRODUKCJA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO +11.2% R/R

W I pierwszym kwartale tego roku produkcja przemysłu motoryzacyjnego wzrosła o ponad 11% więcej niż przed rokiem i sięgnęła 48.5 mld złotych – wynika z raportu firmy AutomotiveSuppliers.pl.

PRODUKCJA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO +11.2% R/R

Większość przychodów generują firmy produkujące części i akcesoria motoryzacyjne. Zatrudnienie w fabrykach na koniec pierwszego kwartału spadło o ponad 4% rok do roku i zdaniem ekspertów Automotive suppliers zwolnienie nie powinny być kontynuowane.

Z raportu wynika też, że głównym zagranicznym partnerem handlowym Polski są nadal Niemcy. Eksport na ten rynek wzrósł o blisko 16% w porównaniu z ubiegłym rokiem. To zasługa przede wszystkim gwałtownego wzrostu eksportu akumulatorów litowo-jonowych – aż o 722%. Najważniejszą grupą eksportową polskiego przemysłu motoryzacyjnego są części i akcesoria. W minionym kwartale na rynki zagraniczne trafiły komponenty, których wartość przekroczyła 3,2 mld euro.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Produkcja przemysłowa osiągnęła w listopadzie wartość o 15,2 procent wyższą niż rok wcześniej. To najwyższa dynamika produkcji od czerwca, oraz blisko dwa razy wyższy...

AZJA

Produkcja przemysłowa w Chinach w listopadzie okazała się lepsza od szacunków ekonomistów, za to sprzedaż detaliczna notuje drugi najniższy wynik w ostatnim półroczu.

ŚWIAT

Dzisiejsze dane z chińskiej gospodarki dot. sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej okazały się lepsze od prognoz rynku.

OTOCZENIE MAKRO

ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Mieliśmy całą serię publikacji danych makroekonomicznych Głównego Urzędu Statystycznego. Między innymi na temat produkcji przemysłowej, w tym różnych, szczegółowych kwestii, takich,...