Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA, W LISTOPADZIE +15.2%

Produkcja przemysłowa osiągnęła w listopadzie wartość o 15,2 procent wyższą niż rok wcześniej. To najwyższa dynamika produkcji od czerwca, oraz blisko dwa razy wyższy wzrost niż oczekiwania rynku.

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA
Źródło: Pexels

Produkcja przemysłowa okazała się też o 6.5 procent wyższa niż w październiku tego roku. W porównaniu z poprzednim miesiącem, wzrost produkcji sprzedanej (w cenach stałych) w listopadzie br. odnotowano w aż 22 działach przemysłu.

Po zastoju we wrześniu i październiku spowodowanym brakami w dostawach mikrochipów mocno odbiła branża motoryzacyjna, jeden z głównych drajwerów polskiej gospodarki – produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep wzrosła w ubiegłym miesiącu aż o 32.9 procent w porównaniu do października.
Produkcja pozostałego sprzętu transportowego wzrosła o 24.7 procent, w naprawie, konserwacji i instalowaniu maszyn i urządzeń odnotowaliśmy wzrost o 16.2 procent, natomiast w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę o 14.2 procent.


CZYTAJ TEŻ: ŚREDNIE WYNAGRODZENIE W POLSCE POWYŻEJ 6 TYS. ZŁ – PIERWSZY RAZ W HISTORII


Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z październikiem br., wystąpił
w 11 działach, m.in. w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 8.7 procent.

Produkcja przemysłowa na wykresie

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA
Źródło: GUS

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Według GUS, produkcja przemysłowa w maju wzrosła 15% rok do roku- to jednak pokazuje lekkie hamowanie polskiego przemysłu.

BIZNES I POLITYKA

W maju produkcja przemysłowa w Japonii wyniosła -4.9% w ujęciu rocznym.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Po okresie mocnych zwyżek stal nieco staniała. Mimo wszystko ceny na rynku mocno się różnią. Z czego to wynika? I czy branża wyczekuje spowolnienia?...

POLSKA

Polska gospodarka wyraźnie zwalnia. Jak podał dzisiaj GUS produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła znacznie słabiej niż oczekiwał rynek i niż to miało miejsce w...

%d bloggers like this: