Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

PRODUCENCI SAMOCHODÓW BOJĄ SIĘ LOCKDOWNÓW

Producenci samochodów obawiają się kolejnych blokad covidowych w Chinach.

PRODUCENCI SAMOCHODÓW
Źródło: Pexels

Przedłużające lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku. Inwestorzy i biznes obawiają się o przyszłość drugiej największej gospodarki świata.

O swoją przyszłość  martwi się m.in. również BMW. Gigant motoryzacyjny z Niemiec blokady związane z koronawirusem postrzega jako poważne zagrożenie dla swojego biznesu.

O sprawie informuje Bloomberg. Mimo że popyt na w pełni elektryczne modele BMW w Chinach jest nadal duży, to firma z niepokojem przygląda się wciąż zacieśnianym, covidowym blokadom.

CZYTAJ TEŻ: BLACK FRIDAY NA BOGATO

Mimo to, światowa sprzedaż BMW ma być stabilna i jest przewidziana w przyszłym roku na podobnym poziomie, co w tym. Jak powiedział dyrektor generalny BMW Oliver Zipse – „będą różne zmiany w różnych częściach świata, ale ogólnie będą się one kompensować”. Koncern prognozuje też, że w tym roku dostawy będą nieco niższe od zeszłorocznych o 2,5 miliona pojazdów.

Przypomnijmy: Chiny to największy na świecie rynek samochodowy. Europejskim i amerykańskim koncernom mocno dyszy w karki lokalna konkurencja.

Tesla zmienia tam swoją strategię marketingową ze względu na nierówny popyt, a po ostatnich obniżkach cen oferuje teraz dotacje ubezpieczeniowe. Mercedes, aby zawalczyć z konkurencją, obniżył cenę swojego flagowego elektrycznego sedana EQS aż o 33 000 USD.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PRODUCENCI SAMOCHODÓW BOJĄ SIĘ LOCKDOWNÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

GPW

Dziś po sesji w USA wyniki zaprezentuje Tesla, ikona elektrycznej motoryzacji. Spółka, której kursowi bardzo zaszkodziły skandale wokół decyzji jej założyciela Elona Muska podejmowanych...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

FIRMA

W nowej fabryce będą produkowane również ciężarówki elektryczne Tesli.

%d bloggers like this: