Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

PROCES WS. GET BACKU Z NAGŁYM ZWROTEM

Proces oskarżonych o oszukańczą sprzedaż obligacji Get Backu przez Idea Bank i powiązane z nią spółki – z nagłym zwrotem. Obrońcy dwóch oskarżonych – prezesa Polskiego Domu Maklerskiego i prezesa Trigon TFI wnieśli o wykluczenie przewodniczącej składu orzekającego – doniósł po południu Puls Biznesu.

PROCES WS. GET BACKU Z NAGŁYM ZWROTEM
źródło: wikipedia

Dziennikarz Pulsu, który obserwuje wznowiony dziś proces podaje, że zdaniem dwóch adwokatów sędzia Iwona Strączyńska po pierwsze nie jest w procesie bezstronna, a po drugie została powołana wadliwie, na podstawie niezgodnych z konstytucją przepisów o Krajowej Radzie Sądownictwa uchwalonych w 2017 roku.

Przeciw wykluczeniu sędzi Strączyńskiej opowiedział się m.in. pełnomocnik zarządu Capitei, jak obecnie nazywa się Get Back. Przeciw jest również prokurator i biorący udział w procesie po stronie oskarżycieli pełnomocnik Komisji Nadzoru Finansowego. Ich zdaniem wniosek o zmianę składu orzekającego ma na celu storpedowanie procesu.

Tyle, że do osiągnięcia tego celu obrońcy musieli by wykluczyć aż trzech sędziów. Skład sędziowski w tym procesie jest bowiem niezwykły – formalnie trzyosobowy, ale de facto każdej rozprawie przysłuchuje się pięcioro sędziów. Dzięki temu wykluczenie – z powodów prawnych, albo losowych – nawet dwóch osób nie przeszkodzi w dokończeniu procesu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...