Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PREZYDENT ZAOSZCZĘDZI PODATNIKOM 3 MLD ZŁ? DZIŚ MA PRZEDSTAWIĆ USTAWĘ BEZ DOTACJI DLA TVP

Podwyżki dla nauczycieli znajdą się w projekcie ustawy okołobudżetowej, jaką dziś przedstawić ma prezydent. Nie będzie w niej środków na finansowanie telewizji publicznej – zapowiedział szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek.

PREZYDENT ANDRZEJ DUDA
PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

W sobotę wieczorem prezydent podjął decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na przyszły rok, w której znalazły się 3 mld zł na media publiczne. Swą decyzję uzasadniał łamaniem konstytucji i demokratycznego państwa prawa, jak nazwał mianowanie nowych władz TVP, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej.

W zawetowanej ustawie znalazły się przynajmniej dwie kontrowersyjne z punktu widzenia wyborców rządzącej koalicji pozycje. Oprócz krytykowanego finansowania mediów publicznych, budżet państwa odziedziczony po Zjednoczonej Prawicy zakładał również rekordowe ćwierć miliarda złotych na Fundusz Kościelny.

Obradujący dziś rząd ma zająć się m.in. kwestią finansowania funduszu, którego likwidacja znalazła sie zarówno w tzw. stu konkretach Koalicji Obywatelskiej. Jego zamknięcie obiecywał również Donald Tusk swym expose i to już w 2011 roku.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PREZYDENT ZAOSZCZĘDZI PODATNIKOM 3 MLD ZŁ? DZIŚ MA PRZEDSTAWIĆ USTAWĘ BEZ DOTACJI DLA TVP

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BUDŻET

Deficyt budżetu państwa na koniec grudnia 2023 r. wyniósł niespełna 85 mld 600 mln zł — podało Ministerstwo Finansów. To olbrzymi wzrost wobec poprzedniego...

FIRMA

Sejm uchwalił budżet na 2024 rok. Od chwili zaprzysiężenia rządu do uchwalenia najważniejszej z punktu widzenia administrowania państwem ustawy minęło tylko 36 dni.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym na co idą finanse publiczne rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 profesorem Pawłem Wojciechowskim z Instytutu Finansów Publicznych.

INNE

NBP grozi rządowi wyprzedażą obligacji covidowych. Tych samych, których zakup jest jednym z potencjalnych podstaw postawienia prezesa NBP przed Trybunałem Stanu.