Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

PREZYDENT PODPISAŁ UST. SANKCYJNĄ

Zakaz importu węgla z Rosji coraz bliżej. Wczoraj Prezydent podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę i służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.

PREZYDENT PODPISAŁ UST. SANKCYJNĄ

Ustawa wprowadza zakaz importu węgla i koksu z Rosji, a w razie złamania zakazu nałożenie na osobę lub firmę kary sięgającej nawet 20 milionów złotych.

Przepisy umożliwiają także zamrażanie majątków firm i osób wspierających agresję na Ukrainę. Ustawa określa sankcje w stosunku do tych osób lub podmiotów, które m.in. nie dopełniają obowiązku zamrożenia środków finansowych lub zasobów gospodarczych, nie dopełniają obowiązku niezwłocznego przekazania informacji wymaganych przepisami rozporządzeń unijnych, nie stosują się do zakazu świadomego i celowego udziału w działaniach, których celem lub skutkiem jest ominięcie unijnych rozporządzeń. Za to grozi im kara do 20 mln zł.

PREZYDENT PODPISAŁ UST. SANKCYJNĄ

Zgodnie z ustawą zakazane będzie także rozpowszechnianie i używanie symboli oraz nazw wspierających rosyjską inwazję zbrojną w Ukrainie. Za naruszenie przepisów grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Ustawa wchodzi w życie w dniu następnym od dnia ogłoszenia w dzienniku ustaw.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Litwa przepuści rosyjskie pociągi - blokada Kaliningradu złagodzona przez Parlament Europejski.

ŚWIAT

Rosyjskie dzieci już wkrótce nie będą mogły bawić się klockami LEGO. Duński producent zabawek zdecydował o zaprzestaniu działalności handlowej i zerwaniu relacji z Grupą...

UE

Litwa rozszerza zakaz tranzytu kolejnych towarów do i z Kaliningradu.

ŚWIAT

Skutki zachodnich sankcji nałożonych na Rosje do tej pory najbardziej zauważalne były w rosnących cenach surowców. To się powoli zmienia bo jak podaje rosyjski...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: