Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PREZYDENT KONFEDERACJI LEWIATAN I CZŁONEK RADY PRACODAWCÓW RP ZATRZYMANI PRZEZ CBŚP I CBA

Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki i były dolnośląski senator PO i współzałożyciel spółki Work Service Tomasz Misiak – zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

CBA
Fot: Lukas Plewnia/Flickr

Jak donoszą dziennikarze RMF FM – zatrzymani są także inni byli członkowie władz Work Service – Iwona Sz. i Tomasz H. Według ustaleń stacji, powodem zatrzymań ma być wyłudzenie ponad 32 milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Oświadczenie w tej sprawie wydało CBA.

„Funkcjonariusze CBA i CBŚP zatrzymali na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie byłych członków spółek z branży outsourcingowej. Czynności przeprowadzono w związku z postępowaniem dotyczącym wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019. Wśród zatrzymanych jest między innymi były senator RP Tomasz M. Na obecnym etapie, z uwagi na fakt, że czynności są toku, są to wszystkie informacje, które możemy przekazać”

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela Konfederacji Lewiatan, nie ma jednak pewności co do statusu sprawy. Prezydent Witucki ma być obecnie przewożony do prokuratury we Wrocławiu, członkowie konfederacji nie mają jednak kontaktu ani z policją, ani z prokuraturą. – Po prostu nie wiemy, co się dzieje – przekazała nam osoba z bliskiego otoczenia Prezydenta. Przedstawiciele Konfederacji są jednak zszokowani metodą zatrzymania Macieja Wituckiego, który przebywał w Sopocie, na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego. Policja miała go zatrzymać w jego pokoju hotelowym. – To oburzające, nie trzeba nikogo zatrzymywać, żeby złożył zawiadomienia – przekazał nam przedstawiciel Lewiatana.

Zatrzymanie Tomasza Misiaka, byłego senatora i biznesmena — potwierdził przedstawiciel Pracodawców RP, we władzach której to organizacji Tomasz Misiak do niedawna zasiadał. Przedstawiciel Pracodawców RP również nie podał szczegółów i powodów zatrzymania.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PREZYDENT KONFEDERACJI LEWIATAN I CZŁONEK RADY PRACODAWCÓW RP ZATRZYMANI PRZEZ CBŚP I CBA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: