Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PREZYDENT DOBRZE OCENIA SZEFA NBP

Dobrze się sprawdził na swoim stanowisku, dobrze działał…. O kim mowa? Nie będziemy Państwa dłużej trzymać w niepewności. To ocena pracy Adama Glapińskiego szefa Narodowego Banku Polskiego, którą wystawił prezydent.

PREZYDENT DOBRZE OCENIA SZEFA NBP

Andrzej Duda w wywiadzie dla polsat news potwierdził, że pierwszą kadencję szefa NBP ocenia dobrze. Na pytanie czy kandydaturę Glapińskiego będzie rekomendował na kolejną kadencję wprost nie odpowiedział, ale chwalił spokój i skuteczność szefa NBP w trudnym pandemicznie czasie.
Wczoraj także Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Interii pozytywnie ocenił pracę Adama Glapińskiego na stanowisku szefa banku centralnego. Zdaniem szefa PIS Glapiński powinien zostać powołany na drugą kadencję.
Kadencja obecnego prezesa NBP kończy się 21 czerwca przyszłego roku.

Prezesa Narodowego Banku Polskiego powołuje i odwołuje Sejm na wniosek prezydenta RP. Kadencja prezesa NBP wynosi 6 lat. Ta sama osoba może być prezesem NBP nie dłużej niż przez dwie kolejne kadencje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Inflacja bazowa w Polsce najwyższa od sierpnia 2011 roku. W grudniu miara inflacji bazowej, która pokazuje zmiany cen usług bez cen żywności i energii...

BIZNES I POLITYKA

13 dni przed wygaśnięciem mandatów dwóch dotychczasowych członków RPP - Senat powołał ich następców. Teraz czas na Sejm.

BIZNES I POLITYKA

Jutro w senacie odbędzie się przesłuchanie kandydatów do Rady Polityki Pieniężnej - ustaliła telewizja BIZNES24. Głosowanie zaplanowano na 11 stycznia.

CENY

We wtorek zbiera się Rada Polityki Pieniężnej, która na pierwszym w tym roku posiedzeniu zdecyduje w sprawie stóp procentowych. Ekonomiści zakładają podwyżkę stóp o...