Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PREZES UNIMOTU: WKRÓTCE DECYZJA CZY PODNIESIEMY DYWIDENDĘ (ROZMOWA)

Na jaką dywidendę ze spółki Unimot mogą w przyszłym roku liczyć inwestorzy? Rozmowa z prezesem spółki Adamem Sikorskim, reprezentującym w spółce największego udziałowca.

PREZES UNIMOTU: WKRÓTCE DECYZJA CZY PODNIESIEMY DYWIDENDĘ (ROZMOWA)

TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24


Marcin Dobrowolski, BIZNES24: Prezes spółki Unimot Adam Sikorski jest z nami. Dzień dobry Panie Prezesie.

Adam Sikorski, Unimot: Dzień dobry Państwu witam Panie redaktorze.

MD: Panie Prezesie, zacznijmy od gratulacji: całkiem niezłe wyniki, bardzo dobre wyniki- ponad sześciokrotnie wzrósł w pierwszym półroczu zysk netto Państwa spółki z ośmiu milionów złotych do blisko 47 milionów odnotowanych w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku. Zasadnicze pytanie brzmi: jesteście dywidendową spółką, będziecie podnosić dywidendę?

AS: Jesteśmy dywidendową- mamy stałą politykę przeznaczania minimum 30 proc. na dywidendę więc liczymy, że wynik, który dowieziemy do końca roku pozwoli nam wypłacić nie gorszą a może lepszą dywidendę, niż w tym roku za zeszły rok. Tak, że będziemy się starać oczywiście zwiększać dywidendę.

MD: 1,97 zł na akcję, to jest o ile dobrze pamiętam ten poziom, który utrzymuje się przez ostatnie lata, bo jeżeli teraz się udało 60 proc. zysku już wypracować na ten rok. A w ogóle planujecie korektę prognoz na 2021 r.?

AS: Prosimy o czas do końca września, początku października. Dużo się dzieje na rynku, na rynku surowców. Mamy dużą zmienność, także chcemy być naprawdę przekonani gdy już zrobimy korektę, że ona będzie trafiona że tak powiem w punkt. Także mamy 60 proc. prognozy wykonane po sześciu miesiącach. To bardzo optymistycznie nas nastraja na drugą połowę roku ale prosimy jeszcze o wyrozumiałość inwestorów.

MD: Wy już realizujecie ten projekt bycia de facto spółką multienergetyczną, no bo macie i gaz i prąd i paliwa, montujecie fotowoltaikę. Która z tych gałęzi najbardziej Panu ciąży? W którą Pan nie chciał wchodzić? Gdyby mógł Pan podjąć taką decyzję?

AS: Nie ma żadnej takiej gałęzi, której mógłbym powiedzieć, że  jak gdyby ciąży. Są inne wyzwania w każdym biznesie. Przykład z biznesu gazowego: zainwestowaliśmy 6 lat temu w ten biznes, ponad 6 lat temu,  już prawie 7 lat. Trudny okres na początku- dokończenie inwestycji. Dużo wyzwań ale dzisiaj jesteśmy z tego segmentu generalnie bardzo zadowoleni. Pomimo tego, że ten rok jest trudniejszy niż np. zeszły bardzo dobry. Także patrzymy na wszystkie biznesy długoterminowo i nie ma tutaj takiego biznesu, z którego chcielibyśmy się wycofać. W tym momencie one są bardzo perspektywiczne. Rzeczywiście stajemy się multienergetyczni może trochę szybciej, niż konkurencja ale jesteśmy znacznie mniejsi, w związku z tym jest to na pewno nam łatwiej.

Bardzo dziękuję Panie prezesie. UNIMOT S.A. dzisiaj 48 złotych i 5 groszy, to wzrost o 0,73%. Czekamy w takim razie na decyzje dotyczące prognozy zysku. Trzymam za słowo, do końca września, mamy nadzieję, że jak najszybciej nie uda wam się podjąć aby podnosić zyski. Adam Sikorski, dziękujemy.

MD: Dziękuję za rozmowę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Kolejne dobre dane ze Stanów – po środowym odczycie niższej od oczekiwań inflacji CPI otrzymaliśmy dane o malejącej inflacji producenckiej – dały rynkom nadzieje...

POLSKA

W II kwartale bank PNB Paribas Polska niemal podwoił zysk.

POLSKA

Wyniki ASBISU - mimo spadku - okazały się lepsze od oczekiwań.

GPW

Orlen zarabia na gigantycznym wzroście cen paliw. Zyska największego producenta i dystrybutora paliw wyniósł w II kwartale aż 3.7 miliarda złotych.

%d bloggers like this: