Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PREZES PGNIG ODCHODZI

Niespodzianka w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie.
Prezes gazowej firmy Paweł Majewski zrezygnował ze stanowiska ze skutkiem od 8 kwietnia – poinformowała spółka nie podając powodu rezygnacji.

PREZES PGNIG ODCHODZI

Według nieoficjalnych informacji za dymisją Majewskiego stoi konflikt z szefem Orlenu, Danielem Obajtkiem.
Zgodnie z wolą głównego akcjonariusza PGNiG i PKN Orlen, czyli Skarbu Państwa, obie firmy mają się połączyć do końca roku tworząc jeden koncern multienergetyczny. De facto PGNiG ma zostać wchłonięty przez Orlen.

PREZES PGNIG ODCHODZI

Paweł Majewski był prezesem PGNiG od 12 listopada 2020 roku. Zastąpił na tym stanowisku byłego ministra finansów Jerzego Kwiecińskiego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski w ramach kontraktu jamalskiego. Wszystko dlatego, że wbrew żądaniom Rosji Polska - a konkretnie zajmująca się odbiorem rosyjskiego...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.

POLSKA

Zmiany w zarządzie Skarbiec TFI. Nowym Prezesem został Piotr Szulec, częsty gość i komentator w BIZNES24.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Dlaczego gaz tak drożeje, skoro PGNiG kupuje większość według długoterminowego kontraktu jamalskiego – pyta w BIZNES24 prof. Grażyna Ancyparowicz, członkini Rady Polityki Pieniężnej, zszokowana...

%d bloggers like this: