Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

PREZES NBP ADAM GLAPIŃSKI MA NOWEGO DORADCĘ. JERZY KROPIWNICKI ZOSTAJE W NBP

Jerzy Kropiwnicki, który wczoraj zakończył swoją kadencje w Radzie Polityki Pieniężnej ma już nową pracę. Został doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego ds. obserwacji i analizy światowego rynku ropy naftowej i gazu ziemnego.

PREZES NBP ADAM GLAPIŃSKI MA NOWEGO DORADCĘ. JERZY KROPIWNICKI ZOSTAJE W NBP

We wtorek skończyła się sześcioletnia kadencja Kropiwnickiego w Radzie Polityki Pieniężnej. Razem z nim z rady odszedł prof. Eugeniusz Gatnar
Zastąpili ich powołani przez Senat Ludwik Kotecki i Przemysław Litwiniuk.
Jak podał dzisiaj na swym blogu Kropiwnicki prezes NBP zaproponował mu funkcję Doradcy ds. obserwacji i analizy światowego rynku ropy naftowej i gazu ziemnego.

PREZES NBP ADAM GLAPIŃSKI MA NOWEGO DORADCĘ. JERZY KROPIWNICKI ZOSTAJE W NBP
JERZY KROPIWNICKI W CZASIE ROZMOWY Z BIZNES24

W latach 2010-2016 Kropiwnicki był doradcą Prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki. Od stycznia 2016 do wczoraj zasiadał w RPP.

Jutro nowego członka RPP prawdopodobnie powoła Sejm. Zostanie nim poseł PiS Wiesław Janczyk. Janczyk to filolog polski z wykształcenia, uzupełnionego podyplomowymi studiami z rachunkowości i zarządzania. Kadencja Janczyka zacznie się 10 lutego. Nieoczekiwanie z kandydowania do Rady zrezygnowała prof. Elżbieta Ostrowska, która miała zostać przedstawicielką Sejmu w RPP razem z Janczykiem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Kredyty znowu podrożeją choć nie tak mocno jak oczekiwał rynek. Rada Polityki Pieniężnej podniosła bowiem główną stopę procentową o 75 pkt bazowych. Od dziś...

POLSKA

Zdaniem prezesa Narodowego Banku Polskiego wzrost inflacji konsumenckiej w marcu spowodowany był przez ekonomiczne skutki rosyjskiej agresji zbrojnej przeciw Ukrainie.

Bez kategorii

6.9% rok do roku wyniosła polska inflacja bazowa w marcu NBP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Panie profesorze, nie mogę się powstrzymać od takiego komentarza, że zabrakło Pana w radzie i od razu podwyżka o 100 punktów...

%d bloggers like this: