Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

PREMIERZE, PORATUJ ZŁOTÓWECZKĄ NA PALIWKO

Posłowie PiS Waldemar Buda i Zbigniew Kuźmiuk przedstawili dzisiaj wzór wniosku, w którym można się zwrócić do premiera o wypłatę różnicy w cenie paliwa między poziomem obiecywanym przez Donalda Tuska w kampanii wyborczej a ceną obecną.

PREMIERZE, PORATUJ ZŁOTÓWECZKĄ NA PALIWKO
zdjęcie: x pis

Dokładnie 18 sierpnia 2023 r. Tusk zapowiedział, że w programie wyborczym PO znajdzie się „naprawa państwa, proste decyzje, które obniżą ceny”. Dodał, że „ma np. bardzo konkretne rozwiązanie”, które spowodowałoby, że litr benzyny kosztowałby 5 zł.

Z przedwyborczych obietnic postanowili rozliczyć premiera posłowie PIS, którzy oświadczyli dzisiaj:

„W polityce słowa znaczą tyle, ile sprawczość, która za nimi stoi. Szanowni państwo, zerkamy, mamy 27 marca – benzyna kosztuje 6,80 zł, miało być 5,19” –
„Myślę, że wielu Polaków – przekonanych i zachęconych zobowiązaniem, które było bardzo konkretne, które miało charakter wręcz przyrzeczenia publicznego – poszło 15 października głosować za paliwem za 5,19 zł.- przekonywał Buda.

Według niego Donald Tusk „ma moralny obowiązek, żeby tę różnicę w cenie benzyny-wypłacać”, chyba że pokaże „mechanizm obniżki, o którym mówił w kampanii.

Posłowie PiS przygotowali wzór wniosku, który – ich zdaniem – Polacy mogliby składać do premiera, aby zażądać wypłaty różnicy w cenie paliwa. Wniosek ma być dostępny w mediach społecznościowych partii.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...