Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PRAWIE MILIARD ZŁ ZYSKU LPP

Mocną poprawą wyników zakończył rok obrotowy 2021/22 największy rodzimy odzieżowy detalista, grupa LPP. W roku obrotowym zakończonym w styczniu 2022 właściciel takich marek jak Reserved, czy Sinsay miał 953 mln zł zysku netto wobec 190 mln zł straty w naznaczonych lockdownami roku obrotowym 20220/21.

PRAWIE MILIARD ZŁ ZYSKU LPP
fot. foszczak/CSC

Przychody spółki z Trójmiasta wzrosły rok do roku o 80 proc. do nieco ponad 14 mld zł. Jak podała spółka tak wysoki dwucyfrowy wzrost przychodów wynikał m.in. z realizacji tzw. odroczonego popytu, trendu widocznego niemal na wszystkich rynkach obecności grupy. Trend ten był wynikiem powrotu do normalności po serii lockdownów w pandemicznym roku 2020.

PRAWIE MILIARD ZŁ ZYSKU LPP


Jak zakłada plan sprzedażowy LPP na rok finansowy 2022/23 (z wyłączeniem rynku Ukrainy i Rosji) wskazują na możliwość osiągnięcia 16 mld zł sprzedaży tj. wzrostu o około 13 proc. rdr, z czego w kanale internetowym przekroczenie poziomu 5 mld zł.
Zamknięcie sprzedaży na Ukrainie i w Rosji – dwóch kluczowych zagranicznych rynków dla LPP firma chce sobie zrekompensować wzrostem sprzedaży na zachodzie Europy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

%d bloggers like this: