Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

PRAWIE MILIARD ZŁ ZYSKU LPP

Mocną poprawą wyników zakończył rok obrotowy 2021/22 największy rodzimy odzieżowy detalista, grupa LPP. W roku obrotowym zakończonym w styczniu 2022 właściciel takich marek jak Reserved, czy Sinsay miał 953 mln zł zysku netto wobec 190 mln zł straty w naznaczonych lockdownami roku obrotowym 20220/21.

PRAWIE MILIARD ZŁ ZYSKU LPP
fot. foszczak/CSC

Przychody spółki z Trójmiasta wzrosły rok do roku o 80 proc. do nieco ponad 14 mld zł. Jak podała spółka tak wysoki dwucyfrowy wzrost przychodów wynikał m.in. z realizacji tzw. odroczonego popytu, trendu widocznego niemal na wszystkich rynkach obecności grupy. Trend ten był wynikiem powrotu do normalności po serii lockdownów w pandemicznym roku 2020.

PRAWIE MILIARD ZŁ ZYSKU LPP


Jak zakłada plan sprzedażowy LPP na rok finansowy 2022/23 (z wyłączeniem rynku Ukrainy i Rosji) wskazują na możliwość osiągnięcia 16 mld zł sprzedaży tj. wzrostu o około 13 proc. rdr, z czego w kanale internetowym przekroczenie poziomu 5 mld zł.
Zamknięcie sprzedaży na Ukrainie i w Rosji – dwóch kluczowych zagranicznych rynków dla LPP firma chce sobie zrekompensować wzrostem sprzedaży na zachodzie Europy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Słabną nastroje w polskiej gospodarce. O tym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, członkiem rady nadzorczej Budimex s.a.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: