Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PRAIRE DOMAGA SIĘ OD POLSKI 4,2 MLD ZŁ

Notowana na GPW australijska spółka węglowa Prairie Mining domaga się od Polski odszkodowania w wysokości 806 mln GBP, czyli ok. 4,2 mld zł. Wniosek o odszkodowanie jest częścią toczącego się międzynarodowego postępowania arbitrażowego przeciwko Polsce.

PRAIRE DOMAGA SIĘ OD POLSKI 4,2 MLD ZŁ

Jak podało Praire w komunikacie, odszkodowanie obejmuje wycenę wartości szkód i utraconych przez spółkę Prairie zysków związanych z kopalniami JKM i Dębieńsko, a także naliczone odsetki związane z ewentualnymi odszkodowaniami.
Spółka twierdzi, że Polska naruszyła swoje zobowiązania wynikające z traktatów poprzez działania mające na celu zablokowanie rozwoju należących do spółki kopalń Jan Karski i Dębieńsko.
“Działania Rzeczpospolitej Polskiej pozbawiły spółkę Prairie całej wartości jej inwestycji w Polsce” – napisano w komunikacie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym dlaczego węgiel dla odbiorców indywidualnych tanieje, a ceny ceny surowca dla energetyki idą w górę, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mariuszem...

ENERGETYKA

Anomalia na polskim rynku węgla. O ile ceny surowca dla gospodarstw domowych spadają, to te dla elektrowni i ciepłowni rosą i są wyższe od...

SUROWCE

W przyszłym tygodniu – swieto zaklupow. być może planują panstwo zakupo nowej elektroniki, odzieży czy prezentwoa na świeta. Czarne złoto tańsze na Black Weeks....

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnych cenach węgla na rynkach rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Łukaszem Horbaczem, prezesem Izby Gospodarczej Sprzedawców Węgla.

%d