Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

PRACODAWCY CHCĄ WIEDZIEĆ KTO MA SZCZEPIENIE

Pracodawcy chcą wiedzieć, kto z ich pracowników jest zaszczepiony przeciwko COVID. Tymczasem projekt ustawy, która trafił do Sejmu, nie zawiera takiego zapisu. To najprostsza droga do kolejnego lockdownu – ostrzega m.in. Północna Izba Gospodarcza

FOT.: Amy Hirschi / Unsplash

Pracodawcy, którzy nie mają możliwości wysłania swoich pracowników na pracę zdalną mówią w rozmowie z BIZNES24, że nie są w stanie zaplanować harmonogramu pracy jesienią. A spodziewają się wzrostu zachorowań – tę falę już widać w statystykach średnich 7-dniowych zachorowań, które codziennie dla Państwa wyliczamy i prezentujemy w BIZNES24. Nadanie pracodawcom prawa do uzyskania informacji o szczepieniach zapowiadał m.in. minister zdrowia. Ale projekt zmiany ustawy o zapobieganiu rozprzestrzenianiu chorób zakaźnych, który minister Adam Niedzielski będzie jutro przedstawiał w sejmie – nie zawiera ani słowa o takim uprawnieniu dla działów kadr.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.