Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PRACA ZDALNA CIĄGLE POPULARNA

W I kwartale na pracy zdalnej przebywało 14,7 proc. pracujących – podał Główny Urząd Statystyczny.

PRACA ZDALNA CIĄGLE POPULARNA
FOT.: Christin Hume / Unsplash

Jak podał GUS I kwartale 2021 r. w formie pracy zdalnej swoje obowiązki zawodowe wykonywało 2.4 mln osób, co stanowiło 14,7 proc. wszystkich pracujących.

Spośród tych, którzy pracowali zdalnie aż 89,7 proc. pracowało w tej formie z powodu pandemii COVID-19- wynika z danych urzędu.

GUS podaje, że w I kwartale 2021 r. 15.3 mln osób wykonywało pracę w pełnym wymiarze czasu, natomiast 1.85 mln pracowało w niepełnym wymiarze. Średnia liczba godzin przepracowanych w badanym tygodniu w głównym miejscu pracy wynosiła 39,3 godziny.

W badaniu przeprowadzonym przez firmę doradczą Savills, 87% ankietowanych wskazało posiadanie fizycznego biura jako niezbędny element prowadzenia biznesu. Natomiast 54% respondentów uważa, że najlepsza dla ich zdrowia i samopoczucia jest praca hybrydowa, łącząca pracę z domu i z biura.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...