Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PRACA ZDALNA CIĄGLE POPULARNA

W I kwartale na pracy zdalnej przebywało 14,7 proc. pracujących – podał Główny Urząd Statystyczny.

PRACA ZDALNA CIĄGLE POPULARNA
FOT.: Christin Hume / Unsplash

Jak podał GUS I kwartale 2021 r. w formie pracy zdalnej swoje obowiązki zawodowe wykonywało 2.4 mln osób, co stanowiło 14,7 proc. wszystkich pracujących.

Spośród tych, którzy pracowali zdalnie aż 89,7 proc. pracowało w tej formie z powodu pandemii COVID-19- wynika z danych urzędu.

GUS podaje, że w I kwartale 2021 r. 15.3 mln osób wykonywało pracę w pełnym wymiarze czasu, natomiast 1.85 mln pracowało w niepełnym wymiarze. Średnia liczba godzin przepracowanych w badanym tygodniu w głównym miejscu pracy wynosiła 39,3 godziny.

W badaniu przeprowadzonym przez firmę doradczą Savills, 87% ankietowanych wskazało posiadanie fizycznego biura jako niezbędny element prowadzenia biznesu. Natomiast 54% respondentów uważa, że najlepsza dla ich zdrowia i samopoczucia jest praca hybrydowa, łącząca pracę z domu i z biura.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PRACA ZDALNA CIĄGLE POPULARNA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: