Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

PRACA ZDALNA CIĄGLE POPULARNA

W I kwartale na pracy zdalnej przebywało 14,7 proc. pracujących – podał Główny Urząd Statystyczny.

Jak podał GUS I kwartale 2021 r. w formie pracy zdalnej swoje obowiązki zawodowe wykonywało 2.4 mln osób, co stanowiło 14,7 proc. wszystkich pracujących.

Spośród tych, którzy pracowali zdalnie aż 89,7 proc. pracowało w tej formie z powodu pandemii COVID-19- wynika z danych urzędu.

GUS podaje, że w I kwartale 2021 r. 15.3 mln osób wykonywało pracę w pełnym wymiarze czasu, natomiast 1.85 mln pracowało w niepełnym wymiarze. Średnia liczba godzin przepracowanych w badanym tygodniu w głównym miejscu pracy wynosiła 39,3 godziny.

W badaniu przeprowadzonym przez firmę doradczą Savills, 87% ankietowanych wskazało posiadanie fizycznego biura jako niezbędny element prowadzenia biznesu. Natomiast 54% respondentów uważa, że najlepsza dla ich zdrowia i samopoczucia jest praca hybrydowa, łącząca pracę z domu i z biura.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.