Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

POŻYCZKI DLA MAŁEJ TURYSTYKI

Ministerstwo funduszy i polityki regionalnej uruchamia fundusz oferującego pożyczki na preferencyjnych warunkach dla małych firm z sześciu regionów.

POŻYCZKI DLA MAŁEJ TURYSTYKI
zdjęcie: Travel Spot

Chodzi o łącznie 430 mln zł dla małych firm z branży turystycznej. Jak wyjaśniła minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz chodzi o regiony, w których małe firmy mają szczególnie trudno ze względu na konsekwencje pandemii, ale także na skutki toczącej się w pobliży wojny.

Chodzi o województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie i mazowieckie, bez Warszawy.

Wcześniej podobne rozwiązania były prowadzone ze środków krajowych i na mniejszą skalę, teraz pożyczki będą pochodziły ze środków europejskich, a ich oprocentowanie ma być dużo niższe niż w przypadku kredytów komercyjnych.

Z wyliczeń resortu funduszy wynika, że przy pożyczce 600 tys. zł oszczędności mogą wynieść nawet 150 tys. zł

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...