Connect with us

Hi, what are you looking for?

NIERUCHOMOŚCI

POZWOLENIE NA BUDOWĘ ONLINE OD 1.07

Od 1 lipca wniosek o pozwolenie na budowę będzie można złożyć przez Internet za pośrednictwem portalu e-budownictwo – poinformował w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin.

Do wniosku będzie należało załączyć projekt zagospodarowania działki lub terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany.

Od 1 lipca on-line będzie można w sumie złożyć 23 formularze związane z procesem budowlanym. Aby skorzystać z możliwości, jakie daje strona e-budownictwo należy założyć konto. Można to zrobić, podając adres e-mail lub zalogować się z wykorzystaniem profilu zaufanego bądź e-dowodu. Użytkownicy mają do dyspozycji narzędzie – panel do zarządzania formularzami wniosków, nad którymi aktualnie pracują. System podpowiada, jak poprawnie wypełnić dany wniosek. Na stronie znajdują się również przepisy prawa oraz instrukcja.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

PODATKI

Już od dziś kolejna grupa przedsiębiorców jest zobowiązana do wymiany tradycyjnych kas fiskalnych na kasy online. Od początku bieżącego roku kasy online funkcjonują już...

FIRMA

Od jutra koniec z papierowymi wnioskami o wpis do krajowego rejestru sądowego. Dokumenty złożymy wyłącznie przez Internet. Rusza elektroniczny KRS.