Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

POWSTANIE SPOŁECZNY FUNDUSZ KLIMATYCZNY

Społeczny Fundusz Klimatyczny, po wygaśnięciu Krajowego Planu Odbudowy zajmie się finansowanie transformacji energetycznej.

ZASADY DLA PROSUMENTÓW
FOT.: Los Muertos Crew / PEXELS

Według Katarzyny Pałczyńskiej Nałęcz, Minister funduszy i polityki regionalnej, powstanie nowego narzędzia finansowego daje pewność, że rozpoczęte projekty związane z transformacją energetyczną będą dalej kontynuowane.

Społeczny Fundusz Klimatyczny ma powstać w 2026 roku i właśnie w nimi będą zapisane środki m.in. na takie programy jak czyste powietrze.

Jak powiedziała Pałczyńska Nałęcz, sam program czyste powietrze się cały czas zmienia i w idealnym rozwiązaniu zakłada, że osoby, które inwestują w pompy ciepła będą je łączyć z inwestycjami w fotowoltaikę i ocieplenie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.