Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

POWIEDZIAŁA, ŻE POLSKI ŁAD TO PODWYŻKI PODATKÓW. WYRZUCONA Z RZĄDU

Wiceminister Anna Kornecka już poza rządem. Premier Mateusz Morawiecki podpisał dziś dymisję Anny Korneckiej, wiceminister w resorcie Jarosława Gowina.

POWIEDZIAŁA, ŻE POLSKI ŁAD TO PODWYŻKI PODATKÓW. WYRZUCONA Z RZĄDU

Wiceminister Kornecka w rządzie przetrwała tylko jeden dzień od wywiadu, w którym powiedziała m.in., że nie ma zgody Porozumienia (Jarosława Gowina) na – cytat – „gwałtowną podwyżkę podatków”.

CZYTAJ TEŻ: PONAD 2 MILIARDY PRZYCHODÓW, EBITDA NADAL NISKA. WYNIKI CCC

Wiceminister Kornecka dodała też, że wyliczenia które zna pokazują, iż wszyscy przedsiębiorcy – także ci, którzy rozliczają się w oparciu o kartę podatkową – stracą na zaproponowanych przez PiS zmianach. Odrzuciła też tezę, że 90% Polaków po wprowadzeniu zmian będzie płacić niższe podatki.

Porozumienie Jarosława Gowina jest jedną z trzech partii tworzących formalnie koalicję rządową. Posiada w Sejmie 13 posłów. Bez ich głosów koalicja nie posiada większości, by przeprowadzić zmiany podatkowe w parlamencie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POWIEDZIAŁA, ŻE POLSKI ŁAD TO PODWYŻKI PODATKÓW. WYRZUCONA Z RZĄDU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak mogą kształtować się ceny paliw po uwzględnieniu tarczy podatkowej rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Radosławem Żukiem z Kancelarii Żuk Pośpiech,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach w podatku VAT rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Leonarskim, adwokatem i doradcą podatkowym z kancelarii B2RLAW.

POLSKA

O wynagrodzeniach i ich wysokości rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Anną Czarczyńską z Katedry Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że firmy będą mogły uwłaszczać się na gruntach i ile to będzie kosztowało rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Grzymowiczem, prezydentem...

%d bloggers like this: