Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

POWELL NIE WYKLUCZA OSTRYCH PODWYŻEK

Szef amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził determinację tamtejszego banku centralnego do obniżenia inflacji i powiedział, że agresywne podwyżki stóp możliwe są już w przyszłym miesiącu.

POWELL NIE WYKLUCZA OSTRYCH PODWYŻEK

Jak powiedział Powell podczas panelu Międzynarodowego Funduszu Walutowego jego zdaniem właściwe jest, aby działać trochę szybciej”, aby podnieść stopy procentowe.
„Powiedziałbym, że na majowym posiedzeniu będzie na stole 50 punktów bazowych.” – dodał Powell.

USA: W MAJU PODWYŻKA O 50 PB?

Oświadczenia Powella zasadniczo spełniają oczekiwania rynku, że FED odejdzie od swoich zwyczajowych podwyżek o 25 punktów bazowych i zacznie działać szybciej i mocniej, aby zdławić najwyższą od ponad 40 lat inflację w USA.
Po słowach Powella oczekiwania rynku że FED na majowym posiedzeniu podwyższy stopę procentową o 50 punktów bazowych wynoszą 97 proc. Rynek oczekuje że na koniec roku stopy procentowe w USA sięgną 2,75 proc.
W marcu komitet otwartego rynku FED po niemal dwóch latach zerowych stóp dokonał pierwszej podwyżki o 25 pb do poziomu 0,25-050 proc.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowej stawce referencyjnej WIRON rozmawial Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Aleksandrą Bluj, Wiceprezes GPW Benchmark.

BIZNES I POLITYKA

Trump oskarżony o wyłudzenie kredytów. Były prezydent USA Donald Trump, jego firma i troje dzieci zostali oskarżeni w środę przez prokurator Nowy Jork o...

RYNKI

Czy Fed zarządzi światową recesję? Dotychczasowe podwyżki stóp w USA na razie nie wystraszyły inflacji konsumenckiej, która co prawda nieco spadła - ale nie...

RYNKI

Mimo że większość inwestorów miała nadzieję, że WIG20 odbije się od poziomu 1500 punktów, indeks blue chipów zanurkował dziś poniżej tej granicy i zakończył...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: