Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

POWELL NIE WYKLUCZA OSTRYCH PODWYŻEK

Szef amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził determinację tamtejszego banku centralnego do obniżenia inflacji i powiedział, że agresywne podwyżki stóp możliwe są już w przyszłym miesiącu.

POWELL NIE WYKLUCZA OSTRYCH PODWYŻEK

Jak powiedział Powell podczas panelu Międzynarodowego Funduszu Walutowego jego zdaniem właściwe jest, aby działać trochę szybciej”, aby podnieść stopy procentowe.
„Powiedziałbym, że na majowym posiedzeniu będzie na stole 50 punktów bazowych.” – dodał Powell.

USA: W MAJU PODWYŻKA O 50 PB?

Oświadczenia Powella zasadniczo spełniają oczekiwania rynku, że FED odejdzie od swoich zwyczajowych podwyżek o 25 punktów bazowych i zacznie działać szybciej i mocniej, aby zdławić najwyższą od ponad 40 lat inflację w USA.
Po słowach Powella oczekiwania rynku że FED na majowym posiedzeniu podwyższy stopę procentową o 50 punktów bazowych wynoszą 97 proc. Rynek oczekuje że na koniec roku stopy procentowe w USA sięgną 2,75 proc.
W marcu komitet otwartego rynku FED po niemal dwóch latach zerowych stóp dokonał pierwszej podwyżki o 25 pb do poziomu 0,25-050 proc.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

A za oceanem senat zatwierdził kandydaturę Jerome'a Powella na drugą kadencję jako szefa amerykańskiej rezerwy federalnej.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

%d bloggers like this: