Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

POSIEDZENIE FED ZA 9 DNI

POSIEDZENIE FED

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej, a to rozpocznie się już za 9 dni.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele firmy Conductor ETFs by IronHorse, którzy świętowali uplasowanie kolejnego ETFu, czyli funduszu, którego zadaniem jest odzwierciedlenie zachowania jakiejś grupy spółek.

CZYTAJ TEŻ: JUŻ W 90 FIRMACH ZWOLNIENIA GRUPOWE

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka American Express, która zyskała 6,23% po tym, jak zaraportowała lepszą niż oczekiwano sprzedaż i zyski za pierwszy kwartał. Najsłabiej wypadł Amazon.com, który spadł 2,56%.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Paramount , która zyskała 13,40% po doniesieniach, że Sony Group prowadził rozmowy z Apollo Global Management na temat możliwego wspólnego przejęcia Paramount.

Największe straty zanotowała spółka Super Micro Compute, która była pod kreską 23,14%, po informacji, że spółka rezygnuje z publikacji prognoz finansowych, co akcjonariusze odebrali jako zły znak i zapowiedź gorszej koniunktury.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POSIEDZENIE FED ZA 9 DNI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.