Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

PORTUGALIA MA DOŚĆ AIRBNB

Portugalia ma dość Airbnb i podobnych platform. Ale też dość zagranicznych milionerów. Rząd w Lizbonie zapowiedział utrudnienie inwestowania w portugalskie nieruchomości.

PORTUGALIA

Po pierwsze władze nie będą już wydawać nowych licencji na krótkoterminowy najem nieruchomości. Po drugie – zlikwidowany zostanie program złotych wiz, które pozwalały osiedlać się w Portugalii zamożnym osobom spoza Unii Europejskiej.

Warunkiem było zainwestowanie pieniędzy w Portugalii, problem w tym, że większość pieniędzy trafiała na zakup nieruchomości. To spowodowało szybki wzrost cen domów i mieszkań, który odcina coraz więcej Portugalczyków od możliwości ich zakupu.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W EUROPIE SPADA, ALE POWOLI

Średnie wynagrodzenie w Portugalii to prawie 3 tysiące euro – ale mediana nieznacznie przekracza tysiąc euro na rękę. Czyli połowa Portugalczyków zarabia równowartość około 5 tysięcy złotych.

Równie dobra pogoda jak Hiszpanii, ale niższe ceny i – co ma znaczenie np. dla ekspatów z Polski – aż 2,5 tysiąca kilometrów dzielących Portugalię od najbliższego skrawka ziemi na którym legalnie przebywać mogą rosyjscy żołnierze powodują, że Portugalia stała się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania dla milionerów z krajów bałtyckich i środkowej Europy.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PORTUGALIA MA DOŚĆ AIRBNB

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Ceny noclegów w górę o 20 procent w ciągu roku - informuje Airbnb. Portal przy okazji dobrych wyników kwartalnych prognozuje koniec pandemii strat w...