Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

POROZUMIENIE W SPRAWIE IMPORTU Z UKRAINY

POROZUMIENIE W SPRAWIE IMPORTU Z UKRAINY

Polska wycofa zakaz importu towarów rolno – spożywczych z Ukrainy. W zamian Unia wprowadzi zakaz importu pszenicy, kukurydzy, słonecznika i oleju do Polski, Słowacji Węgier, Rumunii i Bułgarii. Takie informacje przekazał wiceprzewodniczący Komisji Valdis Dombrovskis.

Zakaz importu nie powoduje zakazu transportu, a to ważne dla Ukrainy.
Produkty objęte zakazem importu do Polski, będzie można przez nasz kraj przewozić dalej do państw trzecich.

Poza pięcioma produktami co do których jest już porozumienie, Polska zgłaszała jeszcze zastrzeżenia do drobiu, jaj, miodu i mleka. One zostaną objęte dochodzeniem Komisji Europejskiej, która ma ustalić czy ich import zakłóca sytuację na na wspólnym rynku.

Dodatkowo Komisja ma przygotować pakiet pomocy dla rolników w wysokości 100 mln euro. Polska ma dostać z tego 40 mln euro.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: