Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

POPYT NA KREDYTY MIESZKANIOWE WYSTRZELIŁ

Popyt na kredyty mieszkaniowe wystrzelił. W sierpniu liczba zapytań o kredyt na zakup mieszkania lub domu wzrósł o 300 procent – podało monitorujące ten rynek Biuro Informacji Kredytowej. Za wzrost odpowiada głównie rządowy program dopłat dla kredytów mieszkaniowych.

KREDYTY Z WIBOREM

W sierpniu o kredyt mieszkaniowy wnioskowało łącznie prawie 39 tys. potencjalnych kredytobiorców w porównaniu do nieco ponad 12 tys. rok wcześniej. Średnia wartość wnioskowanego kredytu mieszkaniowego w sierpniu wyniosła 410,4 tys. zł i była wyższa o 22 procent w relacji do wartości z sierpnia 2022 r.

CZYTAJ TEŻ: KNF UMYWA RĘCE OD KERNELA

BIK szacuje, że ok. 60 procent wśród osób ubiegających się o kredyt mieszkaniowy w sierpniu to osoby w wieku do 45 lat, nieposiadające wcześniej kredytu mieszkaniowego, składające wniosek o kredyt do kwoty 600 tys. zł w banku uczestniczącym w programie bezpieczny kredyt.

POPYT NA KREDYTY MIESZKANIOWE WYSTRZELIŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: