Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PONAD 2 MILIARDY PRZYCHODÓW, EBITDA NADAL NISKA. WYNIKI CCC

CCC z gigantycznym wzrostem przychodów, ale też prawie tak samo gigantycznym wzrostem kosztów. Największy polski detalista obuwniczy – należy do niego 1/5 polskiego rynku – miał w 4 kwartale ponad 2 miliardy złotych przychodów. Ale tylko 26 milionów złotych EBITDy, czyli zysku przed odliczeniem amortyzacji, odsetek i podatków.

PRZYCHODY CCC WZROSŁY

CCC chwali się, że 4 kwartał był już trzecim z rzędu w historii spółki, w którym przychody przekroczyły 2 miliardy złotych. W ujęciu rocznym to wzrost o aż 46%. Niestety prawie równie szybko – bo o 41% – rosły koszty, które przekroczyły miliard złotych. CCC broni tego wysokiego poziomu kosztów promowaniem swojej nowej marki – czyli sklepów modowych Half Price.

Część modowa ma być filarem wzrostów CCC w najbliższych latach – spółka w ogłoszonej w ubiegłym roku strategii poinformowała, że chce wyjść z butów sprzedawcy wyłącznie obuwia – i przenieść się na trzykrotnie większy rynek ubrań.

Mimo ogromnych przychodów zysk EBITDA nadal jest skromy – wyniósł w 4 kwartale 26 milionów złotych. To oznacza, że z każdych stu złotych przychodów CCC miało w czwartym kwartale ubiegłego roku tylko złotówkę i 30 groszy EBITDy.

CCC – w dużej mierze dzięki spółce zależnej Eobuwie – jest już obecnie przede wszystkim detalistą internetowym. Przychody z e-commerce stanowiły w 4 kwartale 56% całości przychodów. W całym ubiegłym roku e-commerce miał 51% udziału w przychodach spółki.

Warto pamiętać, że CCC ma przesunięty o miesiąc rok obrotowy i 4 kwartał dla spółki skończył się w listopadzie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PONAD 2 MILIARDY PRZYCHODÓW, EBITDA NADAL NISKA. WYNIKI CCC

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Niższym zyskiem przy mniejszych przychodach niż przed rokiem musza zadowolić się inwestorzy Dom Development, jednego z największych krajowych deweloperów mieszkaniowych. Firma kusi za to...

POLSKA

Nieco więcej niż przed rokiem i lekko powyżej prognoz zarobił w pierwszym kwartale krakowski Comarch, druga największa w naszym kraju firma informatyczna. Zysk netto...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Aleksandra Bluj jest gościem BIZNES24. W rozmowie z Natalią Gorzelnik opowiadała o różnicach między nowymi wskaźnikami, przedstawionymi do konsultacji w zastępstwie WIBORu.

POLSKA

O jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto PKO BP. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku największy rodzimy...

%d bloggers like this: