Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

PONAD 1 MLD ZŁ ZYSKU PGE W 1Q’22

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż przed rokiem.

PONAD 1 MLD ZŁ ZYSKU PGE W 1Q'22

W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku zysk netto PGE wyniósł 1 mld 22 mln zł, przeszło 200 mln zł więcej niż przed rokiem.
Przychody ze sprzedaż sięgnęły 16 mld 897 mln zł w I kw. 2022 r. wobec 11 mld 942 mln zł rok wcześniej.
Jak napisał w komunikacie do wyników Wojciech Dąbrowski, prezes PGE w tym roku, po raz pierwszy w historii energetycznej firmy osiągnięty zysk EBITDA został w połowie wypracowany przez segmenty Dystrybucji i Energetyki Odnawialnej. Zdaniem Dąbrowskiego to one będą siłą napędową transformacji PGE po wydzieleniu aktywów węglowych.

Całkowita sprzedaż energii elektrycznej do odbiorców finalnych wyniosła 9,1 TWh, mniej o ok. 6 proc. rdr. Wolumen sprzedaży ciepła wyniósł natomiast 21,3 PJ, spadając wobec cieplejszego okresu grzewczego o 7% w porównaniu do I kw. 2021 roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Mabion ze stratą w trzecim kwartale.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach PZU w trzecim kwartale rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tomaszem Kulikiem, członkiem zarządu PZU S.A.

POLSKA

Sunex był dzisiaj liderem wzrostów na GPW - +16.27% na zamknięciu.

BIZNES I POLITYKA

Zysk w trzecim kwartale grupy PZU okazał się o 13 proc. wyższy od oczekiwań rynkowych i wyniósł 660 mln zł. Siedem biur maklerskich prognozowało...

%d bloggers like this: