Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

PONAD 1 MLD ZŁ ZYSKU PGE W 1Q’22

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż przed rokiem.

PONAD 1 MLD ZŁ ZYSKU PGE W 1Q'22

W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku zysk netto PGE wyniósł 1 mld 22 mln zł, przeszło 200 mln zł więcej niż przed rokiem.
Przychody ze sprzedaż sięgnęły 16 mld 897 mln zł w I kw. 2022 r. wobec 11 mld 942 mln zł rok wcześniej.
Jak napisał w komunikacie do wyników Wojciech Dąbrowski, prezes PGE w tym roku, po raz pierwszy w historii energetycznej firmy osiągnięty zysk EBITDA został w połowie wypracowany przez segmenty Dystrybucji i Energetyki Odnawialnej. Zdaniem Dąbrowskiego to one będą siłą napędową transformacji PGE po wydzieleniu aktywów węglowych.

Całkowita sprzedaż energii elektrycznej do odbiorców finalnych wyniosła 9,1 TWh, mniej o ok. 6 proc. rdr. Wolumen sprzedaży ciepła wyniósł natomiast 21,3 PJ, spadając wobec cieplejszego okresu grzewczego o 7% w porównaniu do I kw. 2021 roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Akcjonariusze bez dywidendy z PGE.

RYNKI

Zysk netto grupy Asseco Poland, największej rodzimej spółki informatycznej w pierwszym kwartale wzrósł o 5,6 proc. rok do roku, do 108 mln zł. Wynik...

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

RYNKI

Niższym zyskiem przy mniejszych przychodach niż przed rokiem musza zadowolić się inwestorzy Dom Development, jednego z największych krajowych deweloperów mieszkaniowych. Firma kusi za to...

%d bloggers like this: