Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

POLSKO-CZESKIE NEGOCJACJE WS. TUROWA W CZWARTEK

W czwartek kolejna tura polsko-czeskich negocjacji ws. przyszłości kopalni węgla brunatnego w Turowie. Warszawa liczy na wycofanie skargi strony czeskiej z Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

kONIEC SPORU WOKÓŁ TUROWA
Autorka: Anna Uciechowska - Praca własna, CC BY-SA 3.0,

Negocjacje trwają już kilka tygodni i nie są łatwe. Obie strony pracują nad treścią międzyrządowego porozumienia, które będzie podstawą do wycofania skargi wniesionej przez Czechów do TSUE.

Wiceminister Artur Soboń potwierdził w polskim radiu, że zakres umowy będzie na tyle szeroki, że wymaga udziału ekspertów z różnych obszarów. Minister nie podał ostatecznego terminu zakończenia negocjacji. Soboń potwierdził, że Polska złożyła do wniosku czeskiego uwagi i jednocześnie złożyła własny wniosek do TSUE o uchylenie samego postanowienia o wstrzymaniu wydobycia i rozpatrzeniu polskiego wniosku przed wnioskiem czeskim o kary finansowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Wiceminister Finansów Artur Soboń zapowiada, że nowy wskaźnik WIRD, który ma zastąpić stary WIBOR zacznie obowiązywać od stycznia.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wiceminister finansów Artur Soboń o nadchodzących zmianach w CIT w rozmowie z Marcinem Dobrowolskim z BIZNES24.

WIEDZA

Około pół miliarda złotych kosztowała nas afera z Turowem. Czy to dużo? Na pewno. W 1339 roku międzynarodowy Trybunał zasądził od Krzyżaków na rzecz...

BIZNES I POLITYKA

45 milionów euro odszkodowania za Turów już na koncie czeskiego rządu. Polska spieszy się, żeby Czesi jak najszybciej wycofali skargę z TSUE. Co oznacza,...

%d bloggers like this: