Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

POLSKIE WYDATKI NA OBRONNOŚĆ NAJWIĘKSZE W CAŁYM NATO? TAK, ALE W STOSUNKU DO PKB

Polski rząd chwali się przeznaczaniem największej części PKB na obronę w całym NATO. W cytowanej przez New York Times dwulinijkowej wypowiedzi – premier Mateusz Morawiecki określa te wydatki na 4 procent polskiego PKB – czyli około 100 miliardów złotych rocznie.

POLSKIE WYDATKI NA OBRONNOŚĆ NAJWIĘKSZE W CAŁYM NATO? TAK, ALE W STOSUNKU DO PKB

W opublikowanym przy okazji wizyty prezydenta USA artykule dotyczącym polskiej pozycji w NATO nowojorska gazeta zauważa m.in., że udział polskich wydatków w stosunku do PKB jest jednym z najbardziej klarownych obrazów tego, jak wielki wysiłek podjęła Polska wspierając Ukrainę. Dziennikarz New York Timesa zauważ m.in., że być może dlatego Polska jest jednym z głównych celów wściekłych ataków kremlowskich propagandystów – w tym byłego prezydenta Rosji Wiktora Miedwiediewa.

CZYTAJ TEŻ: JAK ZAROBIĆ NA WOJSKU? [PORADNIK]

Gazeta zwraca też uwagę, że Polska – choć umocniła swoją pozycję międzynarodową silnie wspierając Ukrainę – to jednocześnie rząd Prawa i Sprawiedliwości podkopuje ją niszcząc rządy prawa i wikłając się w raczej beznadziejny – z punktu widzenia szans na powodzenie – spór z Unią Europejską.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POLSKIE WYDATKI NA OBRONNOŚĆ NAJWIĘKSZE W CAŁYM NATO? TAK, ALE W STOSUNKU DO PKB

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O danych gusu dotyczących polskiego PKB rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Zuberem, ekonomistą z Akademii WSB.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy jest szansa na współpracę polsko-ukraińską w produkcji broni i amunicji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Meissnerem, analitykiem branży zbrojeniowej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inflacji bazowej w Polsce i o bezrobociu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, ekonomistką, członkinią Rady Polityki Pieniężnej.

FIRMA

Zostaniemy drugą Grecją? W 2023 roku byłby to powód do dumy - uważa The Economist. Brytyjski dziennika opublikował ranking najlepszych gospodarek świata mijającego roku...