Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

POLSKIE SKLEPY SPRZEDAJĄ MNIEJ ZA TYLE SAMO

Polskie sklepy sprzedają mniej produktu w cenie większego.

SKLEPY SPRZEDAJĄ MNIEJ
foto: pixabay.com

Codzienne zakupy mogą naprawdę przyprawić o drżenie serca. A nawet jeżeli jakiś produkt nie podrożał dramatycznie, możemy spodziewać się, że producenci wynagradzają sobie rosnące koszty na inne sposoby. Jednym z nich jest downsizing.

Zjawisko polega na tym, że producenci zmniejszają gramatury swoich towarów. W ostatnim czasie ma się to nasilać, ponieważ rosną koszty produkcji, a polski konsument jest wyczulony na cenę jak nigdy wcześniej – pisze portal dlahandlu.pl.

Przykłady? Portal zaobserwował, że zmniejszyła się gramatura mydła Dove sprzedawanego w kostce. Jeszcze do niedawno było to 100 gramów, teraz na sklepowej półce znajdujemy produkt z gramaturą o 10 gramów mniejszą. Na rynku pojawiły się zmniejszone opakowania herbaty Lipton Yellow Label. Produkty był sprzedawany w opakowaniach zawierających 100 torebek, teraz jest ich 92 a czasami także 88.

CZYTAJ TEŻ: DROŻYZNA W SKLEPACH NIE ODPUSZCZA

Mamy też złe wieści dla fanów słodkości. Zmniejszyła się gramatura wedlowskiej czekolady. Do niedawna na opakowaniu widniał napis 100 gramów, teraz w sklepach widujemy produkt 80 g. Wreszcie Lubella – która sprzedawała spaghetti w opakowaniu 500, teraz jest to 400 gramów. Przypomnijmy, według szacunków Głównego Urzędu Statystycznego inflacja w sierpniu wyniosła 17,2 proc. rok do roku, jej dynamika jest najwyższa od 1997 roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POLSKIE SKLEPY SPRZEDAJĄ MNIEJ ZA TYLE SAMO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: