Autopromocjaspot_img

Data:

UDOSTĘPNIJ

POLSKIE PRZEKĄSKI W RĘKACH WŁOCHÓW

Powiązane artykuły:

Włoska firma odkupiła Sonko od koncernu Oshee Polska. Firma Chce zainwestować w linie produkcyjne i poszerzyć ofertę zdrowych przekąsek na rynku.

Zakup polskiej marki ma jej pomoc w podniesieniu przychodów do
1 mld euro rocznie. W 2022 roku obroty włoskiego giganta wyniosły trochę ponad 800 milionów euro. Firma działa w ponad dziesięciu krajach na całym świecie i nadal się rozwija. w ubiegłym roku do włoskiego koncernu wszedł japoński kapitał z mniejszościowym udziałem w wysokości prawie 34 procent.

Z kolei polskie Sonko od 35 lat jest wiodącą marką w sektorze przekąsek w Europie Wschodniej, znane z produkcji wafli ryżowych, chipsów kukurydzianych czy sucharów. Zatrudnia około 300 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych. A swoją siedzibę ma na Bielanach Wrocławskich przy ul. Ryżowej 1.