Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

POLSKI PRZEMYSŁ AKTYWNY, ALE NIE TAK BARDZO JAK BYŚMY CHCIELI

Aktywność polskiego przemysłu ciągle rośnie ale już nie w takim imponującym tempie jak w czerwcu i lipcu.

POLSKI PRZEMYSŁ AKTYWNY, ALE NIE TAK BARDZO JAK BYŚMY CHCIELI

PMI polskiego sektora przemysłowego wedle prognoz wyniósł w sierpniu 56 pkt. wobec prognozowanych 56,6 pkt. oraz 57,6 pkt. odnotowanych w lipcu.

Polski przemysł odnotowuje wskaźnik PMI powyżej 50 pkt. nieprzerwanie od lipca ubiegłego roku. Jest to wskaźnik wyprzedzający i pokazuje prognozy dla rodzimej gospodarki – opracowuje go firma badawcza Markit Economics na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród kadry kierowniczej ponad 300 polskich firm przemysłowych.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...