Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

POLSKI ŁAD UDERZY W BANKI I ICH KLIENTÓW

Sektor bankowy jest zaniepokojony zmianami podatkowymi zaproponowanymi w Polskim Ładzie i wskazuje, że zmiany prowadzą do większej nieprzewidywalności w ocenie kredytowej firm i obywateli – napisał Związek Banków Polskich w opinii do projektu ustawy podatkowej w ramach Polskiego Ładu.

POLSKI ŁAD UDERZY W BANKI I ICH KLIENTÓW
Fot. Eduardo Soares / Unsplash.com

Zdaniem bankowców niepokojąca jest też skala zmian zaproponowanych w projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw.
W ocenie banków, ale także wielu ekspertów gospodarczych zaprojektowane zmiany doprowadzą do silnego zwiększenia obciążeń fiskalnych istotnej części obywateli i wielu podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...