Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

POLSKI ŁAD: BĘDZIE ULGA DLA JDG?

Prawo i Sprawiedliwość zgłosi poprawkę do podatkowej ustawy Polskiego Ładu wprowadzającą ulgę dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a które rozliczają się na skali podatkowej i zarabiają do 13 tys. zł.

POLSKI ŁAD: BĘDZIE ULGA DLA JDG?

Jak poinformował za pomoca mediów społecznościowych szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber „Premier Mateusz Morawiecki rekomendował klubowi Prawa i Sprawiedliwości zgłoszenie poprawki ulgę dla klasy średniej dla osób prowadzących JDG, które rozliczają się na skali podatkowej i zarabiają do 13 tys. zł. – Jeszcze dziś zgłosimy ją w Sejmie” – dodał Schreiber.

Ulga dla klasy średniej ma zostać wprowadzona, by zrekompensować podniesienie składki zdrowotnej do 9 proc., której to części składki nie będzie można już odliczać od podatku. Początkowo ulga miała być skierowana jedynie do osób zatrudnionych na umowy o pracę.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POLSKI ŁAD: BĘDZIE ULGA DLA JDG?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Rząd proponuje obniżkę podatków. Tym razem naprawdę. Ale obniżkę w stosunku do podwyżki, którą m.in. przedsiębiorcom zafundował w ramach Polskiego Ładu.

POLSKA

Dymisja w rządzie. Premier zdymisjonował Piotra Nowaka - dotychczasowego szefa resortu rozwoju i technologii. Według premiera wyczerpała się uzgodniona formułą współpracy z ministrem Nowakiem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Zmiana formy opodatkowania – kiedy skala podatkowa, podatek liniowy lub ryczałt? Termin mija już w poniedziałek

FIRMA

Ostatni dzień na zmianę podatku. W tym roku naprawdę warto sprawdzić jaki typ PITu pozwoli nam legalnie płacić najniższy możliwy podatek - bo Polski...

%d bloggers like this: