Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

POLSKI ŁAD: BĘDZIE ULGA DLA JDG?

Prawo i Sprawiedliwość zgłosi poprawkę do podatkowej ustawy Polskiego Ładu wprowadzającą ulgę dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a które rozliczają się na skali podatkowej i zarabiają do 13 tys. zł.

POLSKI ŁAD: BĘDZIE ULGA DLA JDG?

Jak poinformował za pomoca mediów społecznościowych szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber „Premier Mateusz Morawiecki rekomendował klubowi Prawa i Sprawiedliwości zgłoszenie poprawki ulgę dla klasy średniej dla osób prowadzących JDG, które rozliczają się na skali podatkowej i zarabiają do 13 tys. zł. – Jeszcze dziś zgłosimy ją w Sejmie” – dodał Schreiber.

Ulga dla klasy średniej ma zostać wprowadzona, by zrekompensować podniesienie składki zdrowotnej do 9 proc., której to części składki nie będzie można już odliczać od podatku. Początkowo ulga miała być skierowana jedynie do osób zatrudnionych na umowy o pracę.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach i ich wykorzystaniu przez polskich przedsiębiorców rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mariuszem Wcisło, menedżerem w Crido.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że dziś mija termin złożenia deklaracji CIT-8, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja w rozliczaniu jeśli chodzi o składkę zdrowotną, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Przemysławem Pruszyńskim, dyrektorem Departamentu...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...