Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

POLSKI KPO ZATWIERDZONY PRZEZ PAŃSTWA UE

Państwa członkowskie UE zatwierdziły polski Krajowy Plan Odbudowy.
Środki popłyną do Polski wtedy, gdy zostanie złożony pierwszy wiosek o płatności, co planowane jest w drugiej połowie 2022 r. – powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska

POLSKI KPO ZATWIERDZONY PRZEZ PAŃSTWA UE

Szefowa resortu finansów po posiedzeniu Rady do Spraw Gospodarczych i Finansowych (ECOFIN) w Luksemburgu, powiedziała, że „Rada przyjęła dzisiaj decyzję wykonawczą, zatwierdzającą polski Krajowy Plan Odbudowy. Jest to bardzo dobra wiadomość. Przedstawiłam główne założenia Krajowego Planu Odbudowy. Przedstawiliśmy te najważniejsze elementy, których wdrożenie zapewni wzmocnienie polskiej gospodarki, konkurencyjności, miejsc pracy” – poinformowała.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWO WYSOKA INFLACJA W STREFIE EURO

Przekazała też, że rozmowy ministrów dotyczyły również „globalnego minimalnego podatku CIT”. Jednak nie udało się ostatecznie przyjąć dyrektywy mającej na celu m.in opodatkowanie cyfrowych gigantów, ponieważ została zablokowana przez węgierskiego szefa resortu finansów Mihaly Varga, który uważa, że dyrektywa jest niegotowa i nie mogą jej zaakceptować w takiej formie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POLSKI KPO ZATWIERDZONY PRZEZ PAŃSTWA UE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: