Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKI ATOM

POLSKA WYLUDNIA SIĘ NAJSZYBCIEJ W UE

Polska była w ubiegłym roku krajem z największym spadkiem ludności w całej UE – podał Eurostat. Zgodnie z danymi Eurostatu liczba ludności Polski w 2023 roku spadła o prawie 133 tys.

POLSKA WYLUDNIA SIĘ NAJSZYBCIEJ W UE

Zgodnie z danymi Eurostatu ludności Polski liczyła na początku 2024 r. 36,6 mln osób.

Ubytek ludności drugiej z kolei – Grecji wyniósł 17 tys., a na Węgrzech 15 tys.
W sumie spadki ludności odnotowano w siedmiu krajach, wzrosty zaś zaobserwowano w pozostałych 20 krajach, przy czym największy w Hiszpanii (+525 tys.), Niemczech (+330 tys.) i Francji (+229 tys.).

Kurczące się społeczeństwo polskie jest jednym z głównych problemów, przed którymi staje rząd Donalda Tuska. Sytuacja odbija się na wielu aspektach funkcjonowania kraju, począwszy od rynku pracy, konsumpcji czy ubezpieczeń społecznych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...