Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

POLSKA UNIKNIE RECESJI W PRZYSZŁYM ROKU?

„Polskę czeka najprawdopodobniej tzw. miękkie lądowanie, tzn. polega to na tym, że unikniemy recesji i wzrostu bezrobocia, a jednocześnie zapanujemy nad inflacją, która powinna już od kwietnia bardzo znacząco spadać”

POLSKA UNIKNIE RECESJI W PRZYSZŁYM ROKU?
Paweł Borys - Polska Fundacja Rozwoju, foto: PFR

Polska uniknie recesji w przyszłym roku, ze wzrostem wynoszącym ok. 1%, zaś od kwietnia należy oczekiwać „bardzo znaczącego” spadku inflacji, ocenia prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

„Polskę czeka najprawdopodobniej tzw. miękkie lądowanie, tzn. polega to na tym, że unikniemy recesji i wzrostu bezrobocia, a jednocześnie zapanujemy nad inflacją, która powinna już od kwietnia bardzo znacząco spadać” – powiedział Borys w rozmowie z Polsat News.
Według niego nie powinna się w Polsce zdarzyć techniczna recesja.

„Przejdziemy spowolnienie gospodarcze, ale unikniemy recesji, bo ten wzrost gospodarczy powinien wynieść ok. 1%, i uzyskamy w II półroczu przyszłego roku już taką stabilizację gospodarki” – dodał.


Według niego najtrudniejszy okres w polskiej gospodarce powinien być mniej więcej do kwietnia – wtedy będziemy mieli zarówno spowolnienie gospodarcze, jak i cały czas wysoką inflację.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POLSKA UNIKNIE RECESJI W PRZYSZŁYM ROKU?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

INNE

Inflacja w Turcji wyhamowuje już drugi miesiąc.

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

USA

Kwartalna sprzedaż Apple najgorsza od 6 lat. Sprzedaż Apple spadła o 5% w IV kwartale zeszłego roku i jest to największy kwartalny spadek od...

%d bloggers like this: