Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

POLSKA: PKB 2Q21 10.9% R/R

Polska gospodarka rośnie mocno – ale tylko w ujęciu rocznym. Gdy porównamy do czasu sprzed pandemii – wzrost jest minimalny. O 10.9% wzrósł Produkt Krajowy Brutto w II kwartale w porównaniu z poprzednim rokiem – podał dziś Główny Urząd Statystyczny.

POLSKA: PKB 2Q21 10.9% R/R

Odczyt okazał się nieznacznie niższy od prognozy, według której PKB miał zwiększyć się o 11,0 % rdr wobec spadku o 0,9 % rdr w I kwartale. Natomiast w ujęciu kwartalnym wzrósł o 2.1% wobec 1.1% w I kwartale.

Dla przypomnienia w całym 2020 roku PKB Polski skurczył się o 2,8 proc. w ujęciu realnym. Był to najgłębszy spadek od przynajmniej 25 lat i pierwszy całoroczny spadek, od kiedy dysponujemy porównywalnymi danymi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Wzrost PKB w strefie euro o 5.1% w ujęciu rocznym odnotował Eurostat w pierwszym kwartale tego roku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Panie profesorze, nie mogę się powstrzymać od takiego komentarza, że zabrakło Pana w radzie i od razu podwyżka o 100 punktów...

POLSKA

Komunikat prasowy o ustanowieniu dwustronnej linii swapowej między Europejskim Bankiem Centralnym a Narodowym Bankiem Polskim.

POLSKA

Węgiel i uran mają być zdaniem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry pierwiastkami zmian w polskiej energetyce. Partia Ziobry ma w czasie jutrzejszego posiedzenia rządu złożyć...

%d bloggers like this: