Connect with us

Hi, what are you looking for?

OTOCZENIE MAKRO

POLSKA: PKB 2Q21 10.9% R/R

Polska gospodarka rośnie mocno – ale tylko w ujęciu rocznym. Gdy porównamy do czasu sprzed pandemii – wzrost jest minimalny. O 10.9% wzrósł Produkt Krajowy Brutto w II kwartale w porównaniu z poprzednim rokiem – podał dziś Główny Urząd Statystyczny.

Odczyt okazał się nieznacznie niższy od prognozy, według której PKB miał zwiększyć się o 11,0 % rdr wobec spadku o 0,9 % rdr w I kwartale. Natomiast w ujęciu kwartalnym wzrósł o 2.1% wobec 1.1% w I kwartale.

Dla przypomnienia w całym 2020 roku PKB Polski skurczył się o 2,8 proc. w ujęciu realnym. Był to najgłębszy spadek od przynajmniej 25 lat i pierwszy całoroczny spadek, od kiedy dysponujemy porównywalnymi danymi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.