Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UNIA EUROPEJSKA

POLSKA ODDA 1 MLD EURO WIĘCEJ DO UE

Polska zapłaci ok. 1 mld euro dodatkowej składki członkowskiej do 2027 r. – powiedział dzisiaj minister ds. Unii Europejskiej Adam Szłapka.

PROGNOZY DLA POLSKI
Fot: Dimitris Vetsikas/Pixabay

Szłapka podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. UE, wyjaśniał, że:

Kwestia negocjacji wieloletnich ram finansowych wymaga zwiększenia dochodów Unii Europejskiej w tym przypadku to będzie łącznie 21 mld euro i to są dodatkowe składki członkowskie do 2027 roku. Z tego na Polskę przypada ok. 5 proc., czyli ok. 1 mld euro w ciągu 3 najbliższych lat”

Przypomnijmy:
Na nadzwyczajnym szczycie UE 1 lutego w Brukseli przywódcy zdecydowali o uruchomieniu specjalnego instrumentu finansowego w ramach pomocy Ukrainie, a decyzja ta była częścią rewizji budżetu UE na lata 2021-2027. Przewiduje ona także zwiększenie środków na migrację i ochronę granic.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...